REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Klasyka ergonomii

  • Autor: propertydesign.pl
  • 01 kwi 2014 10:18
Klasyka ergonomii
Kolekcja Oberon, fot. Kinnarps
Klasyka ergonomii
Klasyka ergonomii

W ofercie Kinnarps pojawiła się nowa seria stołów – Oberon, która jest połączeniem innowacyjności i klasyki.

REKLAMA

Seria Oberon to przede wszystkim ukłon w stronę ergonomii. - Obecnie regulacja wysokości stołów czy biurek to standard, jednak 25 lat temu, kiedy Kinnarps wprowadził na rynek pierwszy model stołu takiego typu była to, można powiedzieć, swego rodzaju mała rewolucja. Oczywiście wówczas nie wszyscy przyjęli ten pomysł z entuzjazmem, jednak faktem jest, że dzisiaj takie rozwiązania to norma na rynku skandynawskim, a do tego coraz więcej osób dostrzega ich zalety. Możliwość zmiany wysokości blatu i dostosowania jej odpowiednio do wykonywanego zadania to niewątpliwa korzyść. Problem jednak w tym, że użytkownicy regulowanych mebli niezbyt często korzystają z udogodnień dostępnych w zakresie regulacji - komentuje Per Enskär, International Product Manager Desks.

Seria Oberon została wyposażona w specjalny nowy mechanizm regulacyjny. Mechanizm ten sprawia, że regulacja wysokości blatu jest niezwykle prosta i intuicyjna – stół można zaprogramować tak, by regulacja odbywała się automatycznie. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w środowiskach, gdzie wiele osób korzysta z tego samego stołu, a także w biurach zaprojektowanych według koncepcji activity-based working. Mechanizm regulacyjny może „zapamiętać” dane ustawienia, dzięki czemu każdy kolejny pracownik korzystający z tego samego stołu nie musi poświęcać czasu na regulację ustawień od nowa.

Seria Oberon to: biurka, stoły do spotkań oraz stoliki do kawy. Każdą opcję można odpowiednio spersonalizować – ramy oraz blaty dostępne są w wielu kształtach, rozmiarach i wykończeniach. Oznacza to, że Oberon świetnie sprawdzi się w wielu różnych konfiguracjach i różnych wnętrzach. Krawędzie blatów są lekko ścięte, dzięki czemu całość prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie i dynamicznie. Wąskie, smukłe nogi i stopy to także niewątpliwy atut tej serii.

Oberon pojawi się w ofercie Kinnarps w 2014 roku. Blaty dostępne będą w okleinie dębowej, bukowej i brzozowej, w wariancie z laminatu orzechowego, dębowego, bukowego i brzozowego, a także w opcji jasnoszarej, białej i czarnej. Rama oferowana będzie w kolorach srebrnym, białym i czarnym oraz w opcji chromowanej. Istnieć będzie także możliwość personalizacji stołu wedle indywidualnych potrzeb użytkownika.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY