REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Klinkier w odcieniach nowoczesnej szarości

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 sie 2017 10:15
Klinkier w odcieniach nowoczesnej szarości
fot. mat. prasowe LHL Klinkier

Cegła klinkierowa to dla projektantów i inwestorów jeden z synonimów dobrego smaku w architekturze. I to nie tylko tej o klasycznym charakterze. Materiał ten cieszy się bowiem dużą popularnością również w projektach nowoczesnych, których ducha skutecznie podkreśla zwłaszcza klinkier w modnych odcieniach szarości. Kiedy najlepiej sprawdza się on jako element modernistycznej aranżacji – wyjaśnia Anna Pietrzak, Marketing Manager z firmy LHL Klinkier.

REKLAMA

Barwa ceglana, czyli charakterystyczna mieszanka czerwieni i pomarańczy, to obecnie tylko jeden z wielu dostępnych kolorów klinkieru. Ich szeroki wachlarz rozciąga się od jasnych odcieni jesiennych, przez liczne ciepłe lub chłodne interpretacje ceglanej klasyki, aż po głęboką czerń. Jedną z najpopularniejszych ostatnio grup kolorystycznych są jednak cegły w odcieniach szarości. - Jasno- lub ciemnografitowy materiał bardzo skutecznie podkreśla nowoczesny charakter projektów - wyjaśnia Anna Pietrzak, Marketing Manager firmy LHL Klinkier. - Dobrze komponuje się zwłaszcza z zawsze modnymi i często wybieranymi bielą oraz czernią. Gdy projekt wykorzystuje obie barwy, szarość klinkieru będzie ich efektownym i eleganckim łącznikiem.

Szara cegła klinkierowa może być z powodzeniem stosowana zarówno jako dominujący element projektów elewacji czy wnętrz, jak i stylowe tło lub nawet niewielki fragment aranżacji. Elementem, który pomoże dopasować materiał do nowoczesnej charakterystyki danego projektu, będzie także faktura. - Z minimalistycznym, "czystym" stylem modernistycznym korespondują zwłaszcza cegły o gładkiej, delikatnie połyskującej powierzchni licowej - zwraca uwagę Anna Pietrzak. - Pamiętajmy przy tym, że czasem warto wykorzystać ceglane powierzchnie na zasadzie kontrastu. Wtedy w prostą, industrialną przestrzeń można na przykład wprowadzić utrzymane w tonacji szarości cegły z przepaleniami i ożużleniami, które wizualnie ocieplą aranżację i dodadzą jej oryginalnego charakteru.

Bardzo praktyczną cechą klinkieru jest to, że "lubi się" z wieloma materiałami, w tym również tymi obficie wykorzystywanymi w nowoczesnej architekturze: szkłem i metalem. Dotyczy to zwłaszcza cegieł utrzymanych w odcieniach grafitu. Popularnym zabiegiem aranżacyjnym jest łączenie ich ze stalą lub aluminium, zarówno szczotkowanymi, jak i polerowanymi. Również duże powierzchnie szklane nabierają eleganckiego charakteru sąsiadując z klinkierowymi szarościami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY