REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolekcja FIN to powrót do polskiego modernizmu lat 50. i 60.

  • Autor: propertydesign.pl
  • 06 mar 2014 09:47
Kolekcja FIN to  powrót do polskiego modernizmu lat 50. i 60.
Kolekcja FIN, fot. Marbet Styl
Kolekcja FIN to  powrót do polskiego modernizmu lat 50. i 60.
Kolekcja FIN to  powrót do polskiego modernizmu lat 50. i 60.

Nowa kolekcja firmy Marbet Style to przykład wzornictwa mebli, które stylistyką nawiązują do polskiego modernizmu lat 50. i 60.

REKLAMA

Tomasz Augustyniak jest projektantem nowej kolekcji Marbet Style. W zestawach mebli FIN czerpie inspirację z tworzonych wówczas przedmiotów użytkowych. Meble z nowej kolekcji są dedykowane do przestrzeni publicznej, która jest dynamiczna, ale zarazem chce być coraz częściej przyjazna dla ludzi.

Nowa kolekcja charakteryzuje się lekką bryłą o prostych liniach i harmonijnych kształtach. Meble zostały wykonane z naturalnych materiałów m.in. wysokogatunkowej wełny, którą wykorzystano do tapicerowania sof i foteli.

Kolekcję FIN producent przeznaczył do aranżacji otwartych przestrzeni m.in. do poczekalni, gabinetów. Zróżnicowane kolorystycznie obicia siedzisk i profilowane kształtki sklejkowe w naturalnych brązach: odcieniach dębu, orzecha amerykańskiego i brzozy, umożliwiają wykorzystanie kolekcji w każdej przestrzeni.

– W kolekcji FIN zdecydowałem się na zastosowanie sklejki giętej w jednej płaszczyźnie, czyli najprostszej formy siedziska i oparcia. Proste linie i promienie oraz czarny kolor drewnianych nóg przypominają formy mebli, telewizorów i radioodbiorników z lat sześćdziesiątych – tłumaczy Tomasz Augustyniak, projektant kolekcji.

Zestaw mebli FIN składa się z fotela, dwu- oraz trzyosobowej sofy i stolika. Sofy i fotele FIN dostępne są w wersji z podłokietnikami lub bez nich, na podstawie drewnianej w kolorze czarnym lub metalowej – chromowanej. Stoliki produkowane są w dwóch rozmiarach – z blatem kwadratowym: 70 cm x 70 cm, lub prostokątnym: 120 cm x 70 cm.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY