REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kraków inteligentnie oświetlony. Trwa montaż nowych lamp

  • Autor: krakow.pl
  • 30 sie 2016 14:31
Kraków inteligentnie oświetlony. Trwa montaż nowych lamp
fot. Pixabay

Do końca sierpnia blisko 1000 lamp zastąpiło stare punkty świetlne w Krakowie, a pod koniec listopada nowych lamp będzie łącznie ponad 3,5 tysiąca.

REKLAMA

Trwa montaż specjalnego, inteligentnego oświetlenia, którego intensywność będzie dostosowywana do warunków pogodowych, oświetlenia zewnętrznego i natężenia ruchu. 

Montaż nowoczesnego oświetlenia to innowacyjny projekt badawczy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Akademii Górniczo-Hutniczej, z którego skorzystają krakowianie.

Łącznie w mieście zamontowanych zostanie 3768 nowoczesnych punktów świetlnych, zlokalizowanych w rejonie Alej Trzech Wieszczów i Starego Miasta, Salwatora, Łobzowa, Bronowic, na terenie Krowodrzy i Śródmieścia - poinformował magistrat.

Pilotażowy projekt obejmuje nie tylko montaż lamp, ale także przygotowanie projektu oświetlenia LED, stworzenie systemu sterowania światłem i sprzężenia go z systemem sterowania ruchem. Jego efekty mogą przełożyć się w przyszłości na ogólne zasady funkcjonowania oświetlenia w całym Krakowie.

Do tej pory zamontowano 942 oprawy na Salwatorze oraz 234 w Łobzowie. Podsumowaniem projektu będą trzy konferencje, które Akademia Górniczo-Hutnicza zorganizuje pod koniec września, października i listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY