REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łazienka na miarę XXI wieku. Inteligentne technologie to podstawa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 wrz 2017 11:35
Łazienka na miarę XXI wieku. Inteligentne technologie to podstawa
fot. mat. prasowe

Nowoczesne łazienki wciąż ewoluują i z praktycznych pomieszczeń z ergonomicznym wyposażeniem przekształcają się w luksusowe salony kąpielowe o indywidualnym i często inteligentnym charakterze. Jakie są główne wyznaczniki modnych łazienek na miarę XXI wieku?

REKLAMA

Łazienka już dawno przestała być miejscem typowo użytkowym, którego wygląd nie grał tak dużej roli, jak ergonomia i uniwersalność pod względem estetyki. Współczesne łazienki stały się wizytówką inwestora i sygnałem mówiącym o stylu życia, jaki promuje. Nie są to jednak miejsca urządzone z przesadną wystawnością, a raczej imponujące inteligentnymi rozwiązaniami elektroniki i wyposażeniem o designerskim wyglądzie. Armatury sterowane na podczerwień, umywalki nablatowe czy spłuczki pisuarowe uruchamiane czujnikiem temperatury to podstawowe elementy wyposażenia nowoczesnej łazienki. Takie rozwiązania można spotkać w luksusowych hotelach, a nawet prywatnych domach o podwyższonym standardzie. Z myślą o takich projektach powstała w ostatnim czasie inteligentna armatura marki Schell- Xeris E-T, która łączy w sobie nowatorskie technologie sterowania z najwyższej próby designem autorstwa designera Uwe Spannagela.

Bezobsługowo, inteligentnie, bezpiecznie

Nowoczesne łazienki są obecnie traktowane jak oaza luksusu i wypoczynku, dlatego podstawowym wymogiem jest w tym przypadku nowoczesność wyposażenia oraz utrzymanie sterylnej czystości, a to pozwalają zapewnić rozwiązania elektroniki. Każdy element może być wyposażony w czujnik ruchu, temperatury czy wilgotności powietrza. Chodzi o to, by wyposażenie było maksymalnie komfortowe w obsłudze dla użytkownika i gwarantowało pełne bezpieczeństwo.
W nowych bateriach elektronicznych połączono funkcję sterowania na podczerwień z termostatem. Dopływ wody jest otwierany automatycznie w momencie zbliżenia rąk do fotokomórki, a zamykany w określony (indywidualnie nastawiany) czas po ich oddaleniu, w zakresie od 0,6 do 60 sekund. Armatura daje również opcję indywidualnego dostosowania parametrów wody.

Design spersonalizowany

Wyposażenie modnych salonów kąpielowych uzyskuje zwykle formy wskazującymi na ich funkcję, a wyznacznikiem luksusu stało się stosowanie wysokiej jakości materiałów, jak marmurowe blaty, drewniane podłogi, a także lśniące akcenty srebra i miedzi. Zaprojektowana przez niemieckiego designera Uwe Spannagela armatura z wysokogatunkowego mosiądzu o chromowanym wykończeniu wpisuje się w te trendy, dzięki subtelnemu designowi o harmonijnym, lekko ściętym kształcie. Elegancka obudowa kryje w sobie innowacyjną ścieżkę wodną z tworzywa sztucznego, która separuje wodę pitną od metalowej obudowy, gwarantując tym samym maksymalną higienę. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę – zewnętrzna powierzchnia obudowy nie przejmuje temperatury wody i jest zawsze zbliżona do temperatury otoczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY