REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łóżko nie tylko do spania

  • Autor: propertydesign.pl
  • 13 mar 2014 12:50
Łóżko nie tylko do spania
Łóżko wg projektu pracowni 81.WAW.PL, fot. Śnimisie

Łóżka Śnimisie powstają w Polsce – od projektowania po produkcję. To przykład dobrego, polskiego wzornictwa. Dla marki projektują architekci z pracowni 81.WAW.PL.

REKLAMA

Meble Śnimisie to pierwsze w Polsce składane łóżka ze sklejki. Modele zostały zaprojektowane tak, aby idealnie oddawały ich poszczególne cechy i funkcje. Główne założenie marki jest takie, że łóżko służy nie tylko do spania. Dlatego projektanci stworzyli łóżka: Telewidz, Prymus, Pracuś, Łasuch oraz najnowszy model – Śpioch.


Flagowym modelem marki jest Prymus. Ten model łóżka jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które przed zaśnięciem czytają. To także opcja dla tych, którzy potrzebne rzeczy mają zawsze pod ręką – zagłówek jest jednocześnie szeroką półką. Podobnie jak inne łóżka marki, Prymus jest wykonany ze sklejki. Jedną z jej największych zalet jest wytrzymałość i elastyczność - można ją dowolnie modelować, dlatego nadaje się do produkcji mebli o nietypowych kształtach. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej metody łączenia „na wcisk” nie trzeba używać ani wkrętów, ani kleju. Złożenie łóżka trwa zaledwie kilka minut.


Meble Śnimisie charakteryzują się prostą formą. Inspiracją dla architektów z pracowni 81.WAW.PL były stare, drewniane konstrukcje wznoszone bez użycia gwoździ. Łóżka Śnimisie są wykonane nie z drewna, a ze sklejki, która powstaje z połączenia krzyżujących się warstw drewna.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY