REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mały, wielki design

  • Autor: propertydesign.pl
  • 18 mar 2014 16:11
Mały, wielki design
Umywalka linia Misa, fot. Marmorin
Mały, wielki design
Mały, wielki design
Mały, wielki design
Mały, wielki design

Wyjątkowa codzienność w niewielkiej łazience – nowe produkty w ofercie Marmorin powstałe w wyniku programu edukacyjno-projektowego.

REKLAMA

W ubiegłorocznej edycji programu polski producent zlewów i umywalek zaprosił do współpracy dwie grupy młodych projektantów. Pierwsza grupa w składzie: Martyna Pawlak, Radoslaw Janowski, Maria Melerowicz przygotowała koncepcję projektu MISY. Inspiracja jest urzekająca w swojej prostocie: nawiązanie do praumywalki, która towarzyszyła ludziom przez lata, nim pojawiły się jej bogatsze i bardziej funkcjonalne następczynie. Współczesna „misa” w wykonaniu młodych projektantów ma podniesiony kołnierz, co ma zapobiegać rozpryskiwaniu wody. Linia MISY obejmuje projekt wanny oraz umywalkę.

Wielbiciele minimalizmu formy i bogactwa funkcji docenią z pewnością propozycję Joanny Lisieckiej, która przygotowała projekt THIN. To bardzo modernistyczna propozycja umywalki wyposażonej w praktyczną półkę.


W Programie – Edukacyjno – Projektowym Marmorin wziął udział po raz drugi. Podczas edycji w 2011 roku producent zaprosił do współpracy młodą projektantkę Annę Dul. Owocem kooperacji była umywalka Uni zjednująca potrzeby osób sprawnych i niepełnosprawnych oraz starszych. Umywalka Uni otrzymała wyróżnienie Dobry Wzór w plebiscycie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz międzynarodowe wyróżnienie Graduation Projects dla najlepszych prac dyplomowych. Dziś znajduje się w stałej ofercie sprzedażowej producenta. Czy projekty zrealizowane w tegorocznej edycji P-E-P powtórzą sukces swojej poprzedniczki?

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY