REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Naturalne piękno szkła a funkcjonalność elewacji

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 lip 2015 14:52
Naturalne piękno szkła a funkcjonalność elewacji
Fot. Sto, StoVentec Glass
Naturalne piękno szkła a funkcjonalność elewacji
Naturalne piękno szkła a funkcjonalność elewacji

Budynki o szklanych elewacjach to coraz częstszy widok. Architekci na nowo odkrywają walory szkła i wypełniają nim ulice.

REKLAMA

Za tym trendem idą również działania producentów systemów elewacyjnych, którzy starają się połączyć naturalne piękno szkła z funkcjonalnością i ekonomicznością.

StoVentec to propozycja niemieckiej firmy Sto. Wentylowany, podwieszany system ociepleń łączy nowoczesny design, oszczędność, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Głównym jego elementem jest płyta wykonana z granulatu z przetworzonej stłuczki szklanej. Jego właściwości to niski współczynnik rozszerzalności termicznej, odporność na zawilgocenie oraz niewielki ciężar i czystość ekologiczna.

Najważniejszą funkcją wentylowanych elewacji jest jednak zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Między warstwą izolacyjną, a płytą nośną znajduje się specjalna pusta przestrzeń (tzw. szczelina wentylacyjna), gwarantująca właściwą wymianę powietrza oraz lepsze odprowadzanie wilgoci. Mur schnie szybciej, a ściana i płyta izolacyjna są długotrwale chronione i utrzymywane w dobrym stanie. StoVentec Glass sprawdza się zarówno w przypadku nowych budynków, jak i tych wymagających renowacji, na elewacjach i we wnętrzach. Wykonanie elewacji wentylowanych jest metodą nie tylko termoizolacji, ale również poprawy wyglądu budynku. Panele ze szkła hartowanego, z połyskiem, sprawiają wrażenie głębi. Różnorodne kształty i wymiary pozwalają na dużą swobodę projektowania.

Bogata paleta kolorów umożliwia projektowanie kompozycji w podobnym odcieniu lub na zasadzie kontrastu. Zaletą systemu przy aranżowaniu elewacji jest możliwość zastosowania intensywnych, nawet bardzo ciemnych odcieni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY