REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesna architektura wybiera beton

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 maj 2017 15:37
Nowoczesna architektura wybiera beton
fot. mat. prasowe

Niegdyś beton wykorzystywany był jedynie jako materiał strukturalny, który kojarzył się ze stanem surowym. Choć popularność zdobywał stopniowo już od połowy ubiegłego wieku, to w nowym stuleciu śmiało wkroczył nie tylko w szkielet budynków, ale i na elewacje, wnętrza i dachy.

REKLAMA

Beton jest trwałym materiałem, dlatego stosowany jest między innymi w budowie lotnisk i autostrad, które muszą wytrzymywać ogromne przeciążenia. Ponadto jest to materiał bardzo plastyczny, dzięki czemu szczególnie często wykorzystywany jest przez artystów i pojawia się zarówno w przestrzeni publicznej, jak i domowym zaciszu. Te cechy pozwoliły wreszcie betonowi znaleźć się na dachach w postaci dachówek. Żywotność dachówek betonowych sięga niemalże 100 lat, a eleganckie kształty pozwalają latami cieszyć wrażliwe na estetykę oko.

Estetyka minimalizmu

Obecnie coraz silniejszą pozycję w architekturze ma minimalizm, w którym beton sprawdza się doskonale. Jego surowość podkreśla elegancki, charakter przestrzeni biurowców czy muzeów. Coraz częściej z budynków użyteczności publicznej beton trafia również do prywatnych wnętrz i na dachy, gdzie cieszy nie tylko elegancją, ale i funkcjonalnością. - Pokryciem dachowym szczególnie popularnym wśród inwestorów są betonowe dachówki płaskie. Wysoka trwałość, mrozoodporność, zdolność do izolacji termicznej oraz elegancki minimalizm stanowią doskonałe połączenie - mówi Łukasz Nowakowski, doradca techniczny Monier Braas.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY