REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy model polskiej drukarki 3D już na rynku

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 26 wrz 2016 12:45
fot. Zortax

Technologia druku 3D rewolucjonizuje kolejne obszary życia i pracy. Coraz chętniej korzystają z niego także biura projektowe i designerzy, dla których druk 3D daje możliwość łatwego tworzenia prototypów swoich projektów. Na rynek trafił właśnie nowy model drukarki tworzonej w Polsce.

REKLAMA

Zortrax uruchamia sprzedaż swojego najnowszego produktu - Zortrax M300, którego premiera odbyła się w czerwcu podczas targów Additive Manufacturing Europe 2016 w Amsterdamie.

Zortrax M300 to rozwinięcie możliwości drukarki 3D Zortrax M200 - drukarka oferuje większy obszar roboczy i nowe możliwości prototypowania. Nowe urządzenie cechuje się jednym z największych obszarów drukowania 3D swojej klasie - 300x300x300 mm co pozwala tworzyć o wiele większe projekty, bez konieczności łączenia elementów.

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży, jej koszt to 16 599 zł. 

Zortrax M300 drukuje w technologii LPD (layer plastic deposition) polegającej na nakładaniu warstwa po warstwie rozpuszczonego w wysokiej temperaturze materiału do druku. Zortrax M300 pracuje w rozdzielczości od 90 do 300 mikronów z pojedynczego ekstrudera. Obszar roboczy urządzenia to 300x300x300 mm, zaś wymiary zewnętrzne wynoszą 490x490x590 mm bez szpuli z materiałem do druku. Łączność z drukarką 3D odbywa się za pomocą karty SD. Urządzenie sprzedawane jest wraz ze szpulą materiału Z-HIPS oraz kluczem do oprogramowania Z-SUITE. Ponadto w pudełku znajduje się zestaw startowy zawierający akcesoria potrzebne do manualnego wykończenia wydrukowanych modeli (np. usunięcia materiału podporowego) oraz m.in. okulary i rękawice ochronne. Ponadto drukarka 3D Zortrax M300 dostarczana jest wraz z  osłonami komory drukowania. Zapewniają one stabilną temperaturę w komorze, a przez to pozytywnie wpływają na precyzję wymiarową i powtarzalność wydruków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY