REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy program do projektowania i zwiedzania wnętrz w rzeczywistości wirtualnej

  • Autor: PAP
  • 12 wrz 2017 11:10
fot. pixabay.com

Program umożliwiający architektom i ich klientom projektowanie i zwiedzanie wnętrz w rzeczywistości wirtualnej (VR) ujawniło kapsztadzkie studio Tenebris Lab.

REKLAMA

LUX Walker jest częścią opracowywanego przez Tenebris Lab pakietu oprogramowania LUX Suite kierowanego do projektantów, architektów, deweloperów i ich klientów. Walker ma pozwalać wielu osobom na równoczesne zwiedzanie i modyfikowanie wirtualnych wizualizacji tworzonych w oparciu o modele 3D opracowane za pomocą najpopularniejszych programów.

Poza zwiedzaniem wirtualnych makiet wykonywanych z gotowych modeli LUX Walker umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów, nanoszenie notatek, podmianę materiałów oraz manipulowanie warunkami takimi jak oświetlenie lub roślinność. Twórcy zapowiadają dalsze rozwijanie projektu.

Aplikacja LUX Walker jest kompatybilna z komputerami z systemem Windows 7 lub nowszym oraz urządzeniami do obsługi rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift i HTC Vive, a także z popularnymi programami do modelowania 3D: Revit, SketchUp, 3Ds Studio Max, Rhino i Blender.

Założone na początku 2017 roku siedmioosobowe studio Tenebris Lab specjalizuje się w oprogramowaniu wykorzystującym rzeczywistość wirtualną, rozszerzoną i mieszaną. Siedziba spółki znajduje się w Kapsztadzie w RPA.

Poza LUX Suite studio pracuje nad trzema grami VR: "The Kensho Trilogy", "A Little Fire" i "Whiplash".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY