REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Okno też chce być trendy!

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 wrz 2016 11:53
Okno też chce być trendy!
fot. Internorm

Czasy, kiedy byliśmy zdani na monotonię kształtów i barw, dawno już minęły. Teraz nietuzinkowa i śmiała kolorystka święci triumfy w wielu sektorach produkcji materiałów budowlanych. A prawdziwą designerską perełką we wnętrzu może stać się okno.

REKLAMA

Kolory odgrywają rolę tak w przypadku image’u, nastroju, jak i zwyczajów konsumenckich.  I tak przykładowo: osoby sięgające po produkty w kolorze niebieskim cenią sobie spokój. Barwa czerwona jest dedykowana osobom temperamentnym i energicznym. To kolor, który pobudza i ożywia, po który sięgają ludzie sukcesu. Wielbiciele fioletu to najczęściej wielbiciele oryginalności i piękna. Zaś wybierając okna w kolorze zbliżonym do żółtego, pokazujemy swoje radosne podejście do życia. Do zabawy barwami i kształtami zachęcają projektanci wnętrz, a producenci stolarki okiennej starają się spełnić nawet najodważniejsze kolorystyczne marzenia.

Reprezentanci branży okiennej potwierdzają, że zmiany w tym sektorze rynku wynikają z tego, że zmienił się sam konsument. Odważny, świadomy, wymagający i konkretny – taki jest dzisiejszy odbiorca okien. A jego oczekiwania z roku na rok są coraz wyższe. – To zupełnie inny klient, niż ten sprzed 10 lat. Tamten wybierając okna, pozostawiał całą decyzyjność pracownikom firmy, do której się udał. Natomiast dzisiejszy konsument to przede wszystkim człowiek bardzo dobrze przygotowany. To odbiorca, którego interesują wszystkie parametry zarówno te techniczne, jak i ekologiczne. Pyta o dźwiękoszczelność, izolację cieplną, kolorystykę. Dziś rynkowe trendy dyktują konsumenci –  mówi komentuje Marcin Ksokowski, dyrektor zarządzający w IFTM Internorm.

Nowoczesne okna nie muszą być monotonne. Austriacka firma Internorm umożliwia klientom wybór kolorystyki okna zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. – W przypadku okna drewniano-aluminiowego HF 410, można wybrać okleinę drewna w kilkunastu różnych odcieniach. Bez trudu dopasować stolarkę do charakteru wnętrza, w którym znajdować się będzie okno – podkreśla Marcin Ksokowski. Ekspert dodaje jednocześnie, że duże możliwości adaptacji wyglądu bryły budynku daje aluminiowa nakładka, która znajduje się po stronie zewnętrznej okna. – Okna od zewnątrz mogą mieć w zasadzie każdy odcień z palety kolorów RAL – uzupełnia ekspert.

Klasyczne białe profile, znane z okien PVC, choć dalej popularne, powoli ustępują miejsca profilom kolorowym, których udział w sprzedaży znacznie wzrósł w ostatnich latach. W nowoczesnym budownictwie dużym zainteresowaniem cieszą się rozmaite odcienie szarości, beżu i brązu. Dotyczy to nawet okien drewnianych, które tradycyjnie kojarzone są z większą monotonią.

Jeszcze kilka lat temu szarość była barwą uważaną za ponurą i niemodną. Dziś jest zupełnie inaczej. A odpowiedzią dla zmieniających się zapotrzebowani rynku jest paleta barw okienny wypełniająca się najróżniejszymi kolorami. – Dla tych, którym niestraszne nowe i odważne trendy, przygotowaliśmy specjalne kolorowe nakładki aluminiowe na okna. Dostępne w wielu odcieniach i designach są świetnym sposobem, aby poprzez grę kolorami i ciekawą aranżację wnętrz zamanifestować swoją indywidualność – komentuje Marcin Ksokowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY