REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Oświetlenie LED dla handlu i przemysłu z myślą o Internecie Rzeczy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 mar 2017 13:09
fot. Philips Lighting

Philips Lighting ogłosił wypuszczenie nowego systemu liniowego LED dla przestrzeni handlowych i przemysłowych - Philips Maxos fusion. Te gotowe do instalacji systemy pomagają przygotować budynki na przyszłość, dostarczając wysokiej jakości światła LED oraz dając możliwość dowolnego dostosowania efektów świetlnych i skalowania systemu z myślą o zastosowaniach Internetu Rzeczy.

REKLAMA

System Philips Maxos fusion oferuje dużą dowolność w instalacji i przemieszczaniu świateł LED wzdłuż listwy montażowej. Jest idealny dla zastowań w sklepach, magazynach, pomieszczeniach do produkcji jedzenia, halach produkcyjnych i pozostałych środowiskach przemysłowych. Nowy zakres optyczny daje praktycznie nieograniczone możliwości oświetlania pomieszczeń, emitując energooszczędne światło przy zastosowaniu mniejszej liczby opraw i niższych kosztach całkowitych (TCO - total cost of ownership). Oprawy LED mogą być przenoszone i dowolnie instalowane w szynie montażowej na przykład do podkreślenia konkretnych promocji lub do stworzenia długich linii świetlnych, aby zapewnić równomierność oświetlenia.

Hipermarket Auchan w Saint-Priest, we Francji, jako pierwszy zainstalował system Philips Maxos fusion i swobodnie korzysta z możliwości uzupełnienia aranżacji sklepu zmieniającym oświetleniem, który pozostawia też opcje na przyszłość. - Dzięki nowym oprawom LED i systemowi liniowemu możemy zmaksymalizować przeżycia konsumentów poprzez podświetlanie promocji i podkreślanie naszych towarów, jednocześnie osiągając 50 proc. oszczędności. Philips Maxos fusion dostosowany jest do systemu zintegrowanego zarządzania, z niecierpliwością wyczekujemy więc nowych możliwości zastosowań i usług cyfrowych, które będziemy mogli dodać do naszej strategii wielokanałowej - mówi Dominique Forgues, dyrektor techniczny w Auchan France.

Gotowy do połączenia

Liniowy system oświetlenia może zostać łatwo zintegrowany z systemem do kompleksowego zarządzania światłem, jak na przykład Philips StoreWise, w celu stworzenia dynamicznych scen świetlnych. Innym przykładem jest Philips Indoor Positioning, który w oparciu o lokalizację dostarcza nowych usług kupującym oraz sprzedawcom. Dla magazynów Philips przygotował system GreenWarehouse , który pozwala na oszczędność energii poprzez tworzenie oświetlenia strefowego włączanego tylko tam, gdzie jest to potrzebne.

- Mamy głębokie uznanie dla potrzeb klientów. Zainstalowaliśmy już ponad dwa miliony metrów oświetlenia liniowego. Philips Maxos fusion jest przykładem systemu gotowego na przyszłość, umożliwiającego przenoszenie opraw, czujników oraz integrację z istniejącymi oraz przyszłymi systemami do kompleksowego zarządzania światłem. To idealne rozwiązanie dla miejsc, które szukają precyzyjnego oświetlenia oraz wartości dodanej w usługach dla przemysłu i handlu detalicznego - powiedział Paul Peeters, Business lider Professional Lighting Europe (Philips Lighting).

System Philips Maxos fusion dostępny jest w Europie od połowy lutego 2017.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY