REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Oszczędny, skandynawski design

  • Autor: propertydesign.pl
  • 04 kwi 2014 15:12
Oszczędny, skandynawski design
Kolekcja Alta, fot. Marmorin
Oszczędny, skandynawski design
Oszczędny, skandynawski design
Oszczędny, skandynawski design

Tegoroczna nowość Marmorinu to projekt autorstwa: Moniki Elikowskiej-Opala i Wojciecha Opala z MOWOstudio. Nowa kolekcja swoją nazwę zapożyczyła od norweskiego miasta Alta. Skandynawski design to zdecydowanie cecha rozpoznawcza serii.

REKLAMA

Kolekcja Alta łączy dobry design i praktyczne rozwiązania. Produkty Marmorinu wzbogacone w poręczną półkę pozwalają zgromadzić wszystkie niezbędne akcesoria kąpielowe pod ręką. Linię Alta tworzą: umywalka i stojąca wolno wanna. Produkty zostały zaprojektowane w taki sposób by osiągnąć kompromis pomiędzy wymogami funkcjonalności, ergonomii i prostoty.

W regularny kształt wanny został wpisany praktyczny kołnierz, który pełni rolę półki na kosmetyki lub podręczne akcesoria kąpielowe. Wykończenie brzegu delikatnym rantem zabezpiecza przedmioty przed spadaniem, jednocześnie przeciwdziała ściekaniu wody na podłogę łazienki. Występując po jednej, grubszej stronie wanny półka harmonijnie przechodzi w cienką płaszczyznę ściany wanny i zanika. Przy zachowaniu niewielkich, niemal kompaktowych wymiarów, projektantom udało się zaproponować funkcjonalną i ciekawie zróżnicowaną bryłę o nowoczesnych i eleganckich kształtach. Dzięki temu kolekcja Alta sprawdza się w niewielkich łazienkach. W zależności od dostępnego miejsca i  upodobań przyszłych użytkowników do wanny można zastosować baterię ścienną, podłogową lub nablatową. Dopasowana do linii i estetyki wanny wpuszczana w blat umywalka również posiada z jednej strony obszar do wykorzystania na kosmetyki lub montaż stojącej baterii nablatowej.

Oba produkty wykonano w nowoczesnego gelcoat® material. Dodatkowo materiał jest ultrahigieniczny, obojętny na zapachy i łatwy w czyszczeniu.

To nie pierwszy projekt Marmorinu zrealizowany we współpracy z duetem projektantów. MOWOstudio stworzyło dla Marmorinu kilka linii projektowych, z których największy rozgłos i uznanie zdobyła brodziko – wanna Jena, wyróżniona red dot honourable mention 2011. Inna ciekawa kolekcja to laureat Must Have – kolekcja Liva.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY