REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Paged prezentuje się w Warszawie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 wrz 2015 11:44
Paged prezentuje się w Warszawie
Paged prezentuje się w Warszawie
Paged prezentuje się w Warszawie
Paged prezentuje się w Warszawie
Paged prezentuje się w Warszawie

Wystawę najciekawszych krzeseł Paged w salonach Agata obejrzało już 1,5 miliona osób. Jesienią ekspozycja pojawi się m.in. na Łódź Design Festival.

REKLAMA

Zainaugurowaną na początku tego roku w Warszawie wystawę najciekawszych krzeseł firmy Paged pt. „Od Thoneta do Rygalika” obejrzało już 1,5 miliona osób. Ekspozycja była prezentowana w 14 salonach sieci Agata w całej Polsce. Od września wystawa będzie też pokazywana na najważniejszych festiwalach designu w naszym kraju.

- Po wakacjach Warszawa będzie gościła Thoneta i Rygalika już po raz trzeci. Tym razem ekspozycja stanie się częścią Wawa Design Festiwal i od 5 do 13 września będzie można ją oglądać w hali Soho Factory przy ul. Mińskiej 25. W planach są też wizyty w Białymstoku i Lublinie. Tam powstały najnowsze salony sieci Agata więc tym bardziej chcemy nowym klientom pokazać polski design w najlepszym wydaniu – zapowiada Angelika Anusiewicz – Bochenek, zastępca dyrektora marketingu w firmie Agata S.A.

Na trasie wystawy jest też kultowy Łódź Design Festival, czyli miejsce, gdzie prezentuje się wszystkie najważniejsze prace artystów sztuki użytkowej w Polsce. 11 października w lobby hotelu Tobacco w Łodzi przy ul. Kopernika 64 wystawę zaprezentuje osobiście Tomek Rygalik.

Wystawa prezentuje trzynaście starannie wyselekcjonowanych modeli krzeseł i foteli, które pochodzą z różnych okresów funkcjonowania firmy Paged. Od dziewiętnastowiecznego krzesła 14 Michaela Thoneta, przez projekt Sig autorstwa Mariana Sigmunda z przełomu lat 50. i 60., po współczesne modele, m.in. marki Paged Collection, którą stworzył Tomek Rygalik, dyrektor kreatywny Paged. Wśród eksponatów znalazł się popularny fotel bujany oraz mniej znane i nietypowe modele np. fotel – laska. Nie brakuje też mebli autorstwa projektantów młodego pokolenia. Wystawa demonstruje historię Pagedu, który może poszczycić się najdłuższą tradycją przemysłowej produkcji mebli w Polsce. Nieprzerwana od 1881 roku działalność przedsiębiorstwa stanowi najważniejszą z kart historii polskiego meblarstwa.

- Pragniemy pokazać zwiedzającym jak istotne miejsce zajmuje krzesło w historii wzornictwa przemysłowego. Stworzenie udanego projektu, tego z pozoru nieskomplikowanego i powszechnego mebla, jest ogromnym wyzwaniem. Od wieków mierzą się z nim najlepsi projektanci, wierząc, że spośród wszystkich innych mebli to właśnie krzesło stanowi swego rodzaju manifest wartości swoich czasów, staje się symbolem epoki i ponadczasową ikoną. Wystawa jest także świadectwem roli jaka pełni Paged w dziedzinie światowego projektowania. Ten ostatni aspekt najpełniej wyraża ambitne wzornictwo Paged Collection, ale także klasyczne krzesło 14 Michaela Thoneta lub bardziej współczesny model Antilla. Produkowane na masową skalę są znane na całym świecie i stanowią niekwestionowane ikony designu - mówi o wystawie Tomek Rygalik, dyrektor kreatywny Paged.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY