REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Panoramiczna fasada - nowe horyzonty architektury?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 mar 2016 12:15
Panoramiczna fasada - nowe horyzonty architektury?
Biurowiec, fot. Schueco
Panoramiczna fasada - nowe horyzonty architektury?
Panoramiczna fasada - nowe horyzonty architektury?

Obecnie trendem w architekturze budynków są maksymalnie przezierne fasady. Lekki, minimalistyczny design powłoki budynku to atut zwłaszcza w przypadku obiektów komercyjnych.

REKLAMA

Masywne optycznie fasady nie są już atrakcyjną wizytówką obiektów komercyjnych. Ich miejsce zajmują lekkie wizualnie powłoki oparte na systemach fasadowych pozwalających na projektowanie efektownych połączeń wąskich profili z przeszkleniami o dużej powierzchni. Dzięki subtelnym podziałom szyb wnętrze otwiera się na światło dzienne i widoki otoczenia, a także na osoby oglądające budynek od zewnątrz. Trudność realizacji tego typu powłok polega na ograniczeniach konstrukcyjnych oraz rosnących wymaganiach w zakresie izolacyjności cieplnej.

Pierwszą i najbardziej widoczną wizytówką sklepów, restauracji czy salonów samochodowych są ich witryny. Lekkie, przezierne elewacje pozwalają uwidocznić z zewnątrz asortyment, sposób urządzenia wnętrza i komunikaty o ofercie, a ponadto pełnią ważną rolę w kreowaniu klimatu wnętrza. Dostęp dużej dawki światła i panoramiczny widok na otoczenie to czynniki pozytywnie wpływające zarówno na osoby pracujące w budynku, jak i klientów. I tak np. fasady wykonane w systemie Schüco FWS 35 PD dają efekt przezierności elewacji i przepuszczają maksymalną dawkę naturalnego światła do pomieszczeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY