REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Philips i Cisco łączą siły, aby unowocześnić oświetlenie biur

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 gru 2015 11:17
Philips i Cisco łączą siły, aby unowocześnić oświetlenie biur
fot. Philips / Cisco
Philips i Cisco łączą siły, aby unowocześnić oświetlenie biur
Philips i Cisco łączą siły, aby unowocześnić oświetlenie biur
Philips i Cisco łączą siły, aby unowocześnić oświetlenie biur

Firmy Philips i Cisco tworzą globalne partnerstwo strategiczne, ukierunkowane na wart miliard euro rynek oświetlenia biurowego. Punkty świetlne systemu Philips, wyposażone w czujniki i oprogramowanie, można ze sobą połączyć przy wykorzystaniu technologii firmy Cisco. Dzięki temu pracownicy biurowi będą mogli m.in. dostosowywać swoje oświetlenie korzystając ze smartfonów.

REKLAMA

Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) oraz Cisco (NASDAQ:CSCO) ogłosiły zawiązanie globalnego partnerstwa strategicznego, które stworzy nową jakość w oszczędzaniu energii, kreowaniu efektywności i produktywności pracowników, dzięki wykorzystaniu Internetu Rzeczy w nowoczesnych biurach. Partnerstwo to powiąże ze sobą zintegrowany system oświetlenia LED firmy Philips z technologią sieciową firmy Cisco, by wejść na globalny rynek biurowy o szacowanej wartości miliarda euro.

Oświetlenie jest wszędzie, co sprawia, że stanowi jeden z najłatwiejszych sposobów na wprowadzenie Internetu Rzeczy do budynków biurowych. Punkty świetlne systemu Philips, wyposażone w czujniki i oprogramowanie, można ze sobą połączyć przy wykorzystaniu technologii firmy Cisco. Sieć oświetleniowa wytycza ścieżkę dla informacji i pozwala wdrażać nowe usługi.

To globalne partnerstwo w obszarze Internetu Rzeczy zapewni klientom wszystko to, co ma najlepszego do zaoferowania branża oświetleniowa i informatyczna. Firmy Philips i Cisco będą także współpracować przy opracowywaniu wspólnej strategii wejścia na rynek.

- Nasze partnerstwo to współpraca dwóch największych i cieszących się globalnym zaufaniem marek z branży oświetleniowej i sieciowej, a jego celem jest wprowadzenie Internetu Rzeczy do biur i budynków komercyjnych na całym świecie. Klienci otrzymają najbardziej efektywne systemy oświetleniowe i będą w stanie wykorzystywać informacje uzyskane ze swojego zintegrowanego systemu oświetleniowego do oszczędzania energii, ograniczania kosztów, zwiększania produktywności i optymalizowania środowiska pracy - powiedział Bill Bien, SVP, szef strategii i marketingu Philips Lighting. - Oświetlenie przyłączone do bezpiecznej, niezawodnej infrastruktury informatycznej będzie stanowić oś inteligentnego biura przyszłości - dodał.

Firmy Philips i Cisco zamierzają wspólnie przyspieszyć wejście tej technologii na rynek i zapewnić lepsze połączenia oraz wyższy komfort i efektywność, które stanowią najbardziej innowacyjne cechy nowoczesnego budynku.

- Świat staje się cyfrowy, a współpracując z firmą Philips możemy pomóc właścicielom budynków szybciej cyfryzować sieci oświetleniowe, aby zwiększyć komfort i efektywność pracy użytkowników. Dzięki partnerstwu z Philips dostarczamy niezawodne rozwiązanie oświetlenia LED w technologii PoE, wykorzystujące bezpieczną sieć informatyczną - mówi Edwin Paalvast, SVP EMEAR, Cisco oraz sponsor wykonawczy partnerstwa Cisco-Philips. 

Oświetlenie to pierwszy logiczny krok do wprowadzenia Internetu Rzeczy do przedsiębiorstw na całym świecie. Połączone, wyposażone w czujniki systemy oświetleniowe będą inteligentnie rozpoznawać i mierzyć środowisko. Na przykład, czujniki obecności użyte w systemie mogą dostarczać informacji na temat wykorzystania przestrzeni, co pomoże w redukcji kosztów.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY