REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Piękno natury zaklęte w gresie

  • Autor: propertydesign.pl
  • 17 mar 2014 13:26
Piękno natury zaklęte w gresie
Kolekcja Bristo, fot. Cersanit
Piękno natury zaklęte w gresie
Piękno natury zaklęte w gresie
Piękno natury zaklęte w gresie
Piękno natury zaklęte w gresie
Piękno natury zaklęte w gresie

Nowe kolekcje gresów szkliwionych marki Cersanit umożliwiają stworzenie wnętrza inspirowanego naturą.

REKLAMA

- Powrót do natury jest od kilku lat silnie obecnym trendem w światowym designie. Jednym jego przejawów jest pragnienie wykorzystywania w naszych wnętrzach naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień. Jednak naturalne drewno czy kamień wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacji. Mogą również okazać się mało praktyczne – szczególnie w pomieszczeniach o zwiększonym natężeniu ruchu lub podwyższonej wilgotności - informuje Renata Bartmańska Brand Manager marki Cersanit. Płytki gresowe mają zachować aranżacyjny urok tych naturalnych materiałów. Nowoczesne technologie ich produkcji pozwalają uzyskać bogactwo kolorów, rozmaitość faktur odwzorowujących różne rodzaje kamienia oraz różnorodność usłojenia wielu gatunków drewna. 

Cersanit przedstawił siedem nowych kolekcji matowych gresów szkliwionych: BRISTO, BROSTO, CALSTO, GUSTO, MISTO, NUTTO oraz TOSTO. Gresy te utrzymane są w ekologicznej kolorystyce barw ziemi – beżach, brązach i szarościach. Swym wzorem odtwarzają fakturę piaskowca, przetartego betonu, zastygłej magmy czy usłojenie drewna. Nowe kolekcje oferowane są w rozmiarze 45 x 45 cm. Ich zastosowanie jest uniwersalne. Można nimi wykładać zarówno ściany, jak i podłogi łazienek,hole, pomieszczenia kuchenne itp.  Gresowe nowości Cersanitu są także mrozoodporne, więc równie idealnie sprawdzą się na zewnątrz budynków, np. jako okładzina tarasów czy balkonów.

Kolekcja Bristo pozwala na stworzenie wnętrza w stylu przypominającym urbanistyczny klimat pofabrycznych, industrialnych loftów. Gresy Bristo oddają wzór szarego, przetartego betonu. Płytki dekoracyjne z kolekcji ozdobione prostymi, graficznymi motywami, przypominają natomiast surową, betonową mozaikę. Natomiast płytki z serii Brosto odwzorowują naturalną fakturę zastygłej, spękanej magmy. Ten wzór oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych w brązie i graficie. Natomiast kolekcja Calsto odwzorowuje naturalny kamień w kolorze jasnego beżu lub delikatnej szarości. Komponuje się zarówno na podłogach, jak i na ścianach.

Płytki z serii Gusto to ciepła kolorystyka i wzór usłojenia naturalnego drewna, a także ciekawa ornamentyka. Wzorzysty dekor naśladujący misterne, drewniane mozaiki daje niepowtarzalne możliwości aranżacyjne. Natomiast kolekcja Misto to jasna, pastelowa kolorystyka oraz subtelny wzór płytek przypominają  marmur. Płytki dekoracyjne ozdobione są delikatnym, klasycznym ornamentem.

Kolekcja Nutto charakteryzuje się odzwierciedleniem wzoru słojów i barwą jasnego drewna sosnowego. Płytki bazowe kolekcji uzupełnione są dekorami odwzorowującymi drewno o różnorodnym wybarwieniu, które układa się w wyraziste pasy.  Kolekcja Tosto to beżowy piaskowiec, dedykowany zarówno na podłogi, jak i na ściany. Kolekcję uzupełnia strukturalna płytka o delikatnej fakturze, która posiada dodatkowo wyższe parametry antypoślizgowości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY