REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Podłoga w obiektach handlowych. Liczy się design, trwałość i szybki montaż

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 gru 2016 12:37
fot. materiały prasowe

Podłogi w przestrzeniach komercyjnych muszą się świetnie prezentować, ponieważ stanowią wizytówkę lokalu. Z uwagi na duże natężenie ruchu, równie ważna jest ich trwałość. Okazuje się jednak, że podłogi w butikach, sklepach czy restauracjach powinna wyróżniać jeszcze jedna ważna cecha: łatwy i szybki montaż oraz... bezproblemowy demontaż.

REKLAMA

Według Działu Badań Rynku i Doradztwa JLL w 2016 roku zostanie oddanych 358 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni w centrach handlowych. To mniej niż w 2015 roku, który był pod tym względem rekordowy (502 tysiące mkw.), ale wciąż dużo. Ten trend dla właścicieli sklepów, butików czy restauracji, zwłaszcza sieciowych, oznacza często konieczność zmiany lokalizacji swoich punktów. Dlatego też, choć zależy im na odpowiedniej aranżacji wnętrz lokali, nie chcą inwestować w rozwiązania kłopotliwe i wymagające długotrwałej instalacji.

Wzrastający rynek podłóg winylowych (LVT)

W ostatnich latach na popularności zyskują płytki i panele LVT, zwane podłogami winylowymi. Według danych opublikowanych przez Floor Daily, LVT to podłogi przyszłości, także w sektorze komercyjnym, zdominowanym dotychczas przez tradycyjne rodzaje wykładzin. Badania pokazują, że tylko w ubiegłym roku, zainteresowanie montażem podłóg LVT wzrosło na świecie o 12 proc.

LVT to akronim od słów Luxury Vinyl Tile oznaczających luksusowe płytki winylowe. To podłogi, które bardzo dobrze imitują wygląd naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień, ale są znacznie lżejsze, łatwiejsze w montażu oraz w utrzymaniu.

Wygląd równie ważny, co wytrzymałość

Dla właścicieli i kierowników wygląd zarządzanych przez nich lokali ma bardzo duże znaczenie. Od niego w dużej mierze zależy zainteresowanie klientów i pozytywne odczucia w kontakcie z marką. Design jest ważny zwłaszcza w przypadku miejsc ekskluzywnych czy takich, gdzie spędza się nieco więcej czasu np. restauracji.

Jakość warstwy dekoracyjnej LVT, która odpowiada za ich wygląd, u renomowanych producentów jest tak doskonała, że na pierwszy rzut oka trudno zorientować się, że podłoga, która wygląda na parkiet, jest w rzeczywistości wykonana z tworzywa. A szeroki wybór wzorów zdaje się nie mieć ograniczeń - na rynku znajdziemy LVT imitujące drewno, kamień, ceramikę, skórę, a nawet tkaninę.

Szybka wymiana podłogi = brak kosztownych przestojów

Największą bolączką przy urządzaniu lub remontowaniu lokali handlowych, jest konieczność czasowego wyłączenia ich dostępności. Zamknięty lokal nie zarabia, a koszty wynajmu pozostają na takim samym poziomie.

Montaż czy wymiana podłogi kojarzy się ponadto z prawdziwą rewolucją: całkowitą wyprowadzką z pomieszczenia, sporym bałaganem i hałasem. Tymczasem nie musi tak być. Nowoczesne systemy montażu podłóg zmieniają dotychczasowe praktyki. - Najlepsze rozwiązania to takie, które odpowiadają wprost na potrzeby rynku - konkluduje Maciej Załęski, technik firmy Uzin Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY