REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Podłoga winylowa idealnie sprawdzi się w pomieszczeniu mokrym

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lis 2016 10:44
Podłoga winylowa idealnie sprawdzi się w pomieszczeniu mokrym

Dobrej jakości płytki i wykładziny LVT (Luxury Vinyl Tiles) sprawdza się w każdym pomieszczeniu, a w przypadku łazienek, kuchni i innych wilgotnych pomieszczeń są wręcz idealnym rozwiązaniem.

REKLAMA

Jednym z głównych argumentów za stosowaniem tej technologii w pomieszczeniu mokry (np. hotelowej łazience) jest niezniszczalność. Wierzchnia warstwa zabezpieczająca już o grubości 2 mm pozwala uzyskać nawet dożywotnią gwarancję na ścieralność w przypadku pomieszczeń domowych. Odporność na zarysowania i wilgoć sprawiają, że doskonale sprawdzają się zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu. Łatwo je też utrzymywać w czystości i konserwować.

Tym, co decyduje o tak chętnym stosowaniu paneli winylowych jest także ich szybki montaż i niewielkie straty materiału podczas układania. Jeśli jakiś element ulegnie uszkodzeniu – błyskawicznie i bez większych problemów można go wymienić. Innym argumentem „za” jest akustyka. W trakcie chodzenia nie słychać kroków, a jeśli dodatkowo użyje się podkładu z tłumiącej gąbki, to komfort stąpania po takiej posadzce będzie pod tym względem naprawdę wyjątkowy.

Posadzki LVT dostępne są, w zależności od kolekcji, w formie odpowiednio przyciętych i fazowanych płytek lub pasów o różnych kształtach i wzorach. Powstają w wyniku laminowania pod ciśnieniem kilku warstw materiału. Za ich ostateczny wygląd odpowiada błona fotograficzna stopiona z zabezpieczającą wzór przezroczystą wierzchnią powłoką winylową. Dzięki temu panele mogą do złudzenia przypominać każdy naturalny materiał: drewno, kamień, metal a także najbardziej abstrakcyjne powierzchnie.

Jednym z niezwykle ważnych argumentów przemawiających za wyborem posadzki winylowej jest także ekologia. Producent dba bowiem o środowisko naturalne. Większość komponentów służących do produkcji paneli LVT pochodzi z recyklingu. Co więcej – powstałe w ten sposób posadzki nadają się do dalszego przetwarzania. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY