REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Posnania stawia na ekologię, zwłaszcza na parkingu

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 07 cze 2017 13:14
Posnania stawia na ekologię, zwłaszcza na parkingu
Parking Posnanii. Fot. Flowcrete Polska

Posadzki parkingowe w Posnanii, dzięki szorstkiej powierzchni minimalizują ryzyko poślizgu. Są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają rozpuszczalników i mają niską zawartość lotnych związków organicznych.

REKLAMA

Flowcrete Polska, wiodący ekspert od posadzek żywicznych, dostarczył materiał i technologię do wykonania 111 500 mkw. posadzek Deckshield na parkingu w Posnanii, największym centrum regionalnym w Wielkopolsce, które obejmuje swoim zasięgiem obsługi blisko milion mieszkańców.

Posnania to obiekt łączący funkcje zakupowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe, w którym na 100 tys. mkw. powierzchni handlowej znajduje się 220 butików, 40 kawiarni i restauracji oraz 40 sklepów średnio i wielkopowierzchniowych. Parking centrum oferuje 3300 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz na trzech poziomach nadziemnych. Żywiczne posadzki Deckshield zostały wykonane na całej jego powierzchni. Jest to największy tego typu projekt zrealizowany z materiałów i w technologii dostarczonych przez Flowcrete Polska.

Deckshield to grupa elastycznych, wodoszczelnych posadzek na bazie żywic poliuretanowych, zaprojektowanych z myślą o zabezpieczeniu betonowych płyt parkingów przed zniszczeniem w wyniku intensywnej eksploatacji. Systemy Deckshield charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną, m.in. na ścieranie, i odpornością chemiczną – na chlorki zawarte w solach drogowych oraz paliwa, oleje i inne samochodowe płyny eksploatacyjne. Dzięki szorstkiej powierzchni posadzki minimalizują ryzyko poślizgu. Są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają rozpuszczalników i mają niską zawartość lotnych związków organicznych. Posadzki parkingowe w Posnanii zostały wykonane w szarym kolorze z białymi oznaczeniami poziomymi, które ułatwiają organizację i zwiększają bezpieczeństwo uczestników ruchu.

- Zależało nam na stworzeniu z parkingu w Posnanii przyjaznej dla użytkowników przestrzeni. Oferujemy kierowcom i rowerzystom wiele unikalnych usług dostosowanych do współczesnego stylu życia. Są to m.in.: wykorzystująca geolokalizację aplikacja ułatwiająca nawigację, możliwość powierzenia parkowania wykwalifikowanemu personelowi, samoobsługowe stacje ładowania samochodów elektrycznych i napraw rowerów czy bezpłatna szatnia dla amatorów dwóch kółek, wyposażona w zamykane szafki i suszarki do odzieży. Posadzki Deckshield to ważny element tej koncepcji, ponieważ nie tylko zwiększają żywotność konstrukcji parkingu, ale także korzystnie wpływają na jego funkcjonalność i estetykę – powiedział Marek Ćwiek, dyrektor Posnanii.

W sumie w Posnanii wykonano ponad 123 tys. mkw. systemów posadzkowych Flowcrete. Poza posadzkami parkingowymi, w reprezentacyjnych częściach obiektu wykonano 4800 mkw. posadzek Mondéco, a na klatkach schodowych, w korytarzach i pomieszczeniach technicznych – 11 tys. mkw. posadzek Flowshield LXP. Wykonawcą posadzek parkingowych była firma Euromat Polska z Oświęcimia, a posadzek Mondéco – firma Remak z Legnicy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY