REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Produkcja mebli. Warto inwestować w technologię

  • Autor: Beata Michalik
  • 17 lut 2017 09:06
Produkcja mebli. Warto inwestować w technologię
Piotr Domański, specjalista ds. optymalizacji produkcji, współpracujący między innymi z firmą ITM. Fot. PTWP

O roli technologii w procesie produkcji mebli i o jej wpływie na finalny sukces producenta rozmawiali uczestnicy panelu dyskusyjnego „Polska branża zbroi się – produkcja mebli tapicerowanych”, który odbył się 16 lutego 2017 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

REKLAMA

Dyskusja była częścią Forum Branży Meblowej – wydarzenia towarzyszącego 4 Design Days w Katowicach. Udział w niej wzięli: Holger Max-Lang, dyrektor sprzedaży na Centralną i Wschodnią Europę firmy Lectra Deutschland, Dariusz Domagała, specjalista w dziedzinie systemów organizacyjnych produkcji, współpracujący z włoską firmą Tornaghi i prowadzący własną firmę wykonującą prototypy mebli, Piotr Domański, specjalista ds. optymalizacji produkcji, współpracujący między innymi z firmą ITM, Marek Nowogrodzki, prezes zarządu firmy Mebelplast.

Dyskusję moderował prof. Jerzy Smardzewski, kierownik Katedry Meblarstwa na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Punktem wyjścia do rozmowy o technologii w produkcji mebli tapicerowanych i nie tylko było wystąpienie Holgera Max-Lang z firmy Lectra Deutschland na temat: „Współpraca, wiedza, innowacja – nowa era w produkcji mebli tapicerowanych”. Przedstawił on pakiet rozwiązań dedykowanych firmom, które w procesie produkcyjnym wykorzystują tkaniny i skóry. Lectra proponuje optymalizację procesu produkcji, która jest możliwa między innymi dzięki zastosowaniu specjalnych maszyn do cięcia tkanin i skóry, wraz z odpowiednim oprogramowaniem.

Paneliści podczas dyskusji podkreślali ważną rolę, jaką pełnią zintegrowane systemy informatyczne sterujące maszynami i to, jak istotna jest pełna integracja maszyn z oprogramowaniem.

- Jeśli nie wyposażymy firmy w programy informatyczne, nie jesteśmy w stanie zrealizować zamówień w ramach określonych terminów dostaw – mówił Piotr Domański, specjalista ds. optymalizacji produkcji. - Do tego niezbędne są maszyny łatwo przestawiające się – takie, które po przestawieniu mają dokładnie taką samą jakość produkcji.

Podczas dyskusji poruszono również temat przygotowania zespołu pracowników do obsługi parku maszynowego. Konkluzja była jedna i zgodzili się co do niej wszyscy uczestnicy panelu – tylko odpowiednia równowaga pomiędzy inwestowaniem w maszyny, a dbałością o wyszkolenie wykwalifikowanego zespołu daje gwarancję, że produkcja będzie przebiegała sprawnie, a jej koszty będą zminimalizowane.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY