REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przestrzeń publiczna też może być ciekawa i kolorowa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 mar 2015 11:40
Przestrzeń publiczna też może być ciekawa i kolorowa
fot. Technistone

Współcześnie stosowane elementy wykończenia stają się wizytówką wnętrz i mają za zadanie wyróżnić miejsce na tle innych. Dzięki dostępnym dziś różnorodnym materiałom przestrzenie publiczne również przestają być szare i monotonne.

REKLAMA

Wśród wielu propozycji materiałów wykończeniowych coraz większym uznaniem cieszy się konglomerat kwarcowy, będący udoskonaloną technologicznie wersją tradycyjnego kamienia.

Konglomerat kwarcowy zapewnia trwałe wykończenie wnętrz, co jest istotne zwłaszcza w przestrzeniach użyteczności publicznej. Miejsca te są narażone na podwyższony poziom natężenia ruchu, dlatego zastosowane w nich elementy muszą być odporne na działanie czynników mechanicznych, jak np. ścieranie. Nowoczesne projekty architektury publicznej stawiają na wysoką jakość i trwałość, ale ogromne znaczenie ma również estetyka stosowanych materiałów. Realizatorzy muszą więc stanąć przed trudnym zadaniem wyboru rozwiązań, które łączą modny i elegancki wygląd z doskonałymi właściwościami fizycznymi. Płyty Technistone w 100 proc. spełniają współczesne wymogi projektantów i tym samym są jednym z topowych materiałów dostępnych na rynku. Są atrakcyjne wizualnie, trwałe, potrafią także doskonale podkreślić klimat przestrzeni publicznej.

Kamień jest uniwersalnym i ponadczasowym materiałem wykończeniowym, stosowanym zarówno do wykończenia prywatnych mieszkań, jak i przestrzeni użyteczności publicznej. Stał się symbolem trwałości, siły i bezpieczeństwa, dlatego tak chętnie używany jest przy wykończeniach budynków instytucji zaufania publicznego: banków, sądów czy biur. Jego prestiżowy charakter oraz monumentalność idealnie podkreśla filozofię ekskluzywnych hoteli, a także galerii sztuki, które używają kamienia jako naturalnego surowca będącego idealnym tłem dla wytworów ludzkich rąk. W zależności od wybranej barwy, faktury i wzoru kamienia, można za jego pomocą tworzyć rozmaite aranżacje nawiązujące do wielu stylów architektonicznych.

W przypadku przestrzeni publicznych niezwykle istotny jest nie tylko prestiżowy wygląd, ale także najwyższa jakość materiału, która powinna gwarantować wieloletnią trwałość wykończenia. Wszystkie te kryteria spełniają materiały Technistone, łączące naturalny kamień z nowoczesną technologią obróbki. Płyty są odporne na ścieranie, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, a także odznaczają się niską nasiąkliwością i dużą odpornością na zaplamienia. Dzięki temu są praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Ponadto bardzo dobrze absorbują ciepło, więc z powodzeniem można je zastosować w miejscach, gdzie występuje ogrzewanie podłogowe. Wszystkie walory fizyczne i estetyczne sprawiają, że płyty Technistone są bardzo uniwersalne. Znajdują zastosowanie jako różnego rodzaju elementy wykończeniowe, jak posadzki, okładziny ścian, schody czy blaty. Doskonale sprawdzą się w każdym obiekcie użyteczności publicznej od pensjonatów, hoteli i restauracji, przez centra handlowe i biura aż po lotniska i dworce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY