REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przeszklenia na dachu - widno, ale czy nie za gorąco?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 lut 2015 15:30
Przeszklenia na dachu - widno, ale czy nie za gorąco?
fot. Guardian

Pomieszczenia biurowe i handlowe, nad którymi górują wielkopowierzchniowe przeszklenia, stale narażone są na działanie promieni słonecznych. Z jednej strony wiąże się to
z bardzo dobrym dostępem do światła dziennego, z drugiej jednak – z dużym przenikaniem ciepła poprzez szyby.

REKLAMA

Duże okna dachowe, przeszklenia sufitowe czy niewielkich rozmiarów świetliki to popularna i sprawdzona metoda na zapewnienie dobrego dostępu światła dziennego w pomieszczeniach na najwyższych kondygnacjach budynku. Dzięki nim nawet najciemniejsze poddasze można zamienić w jasne i komfortowe biuro. Wielkopowierzchniowe przeszklenia w obrębie dachu mają jednak poważną wadę – narażają pomieszczenia na ryzyko przegrzania. Na szyby montowane poziomo czy skośnie, słońce działa znacznie silniej niż na te instalowane pionowo nie tylko oświetlając, ale i ogrzewając mocniej wnętrze pomieszczenia.

Tymczasem zbyt wysoka temperatura znacząco wpływa na obniżenie komfortu pracy i może niekorzystnie odbić się na zdrowiu oraz samopoczuciu osób przebywających na poddaszu. Dobrym rozwiązaniem na zniwelowanie tego problemu jest zastosowanie w świetlikach specjalnego szkła ochrony przeciwsłonecznej, np. SunGuard SN 29/18 firmy Guardian, które w dużym stopniu ograniczy przenikanie do wnętrza pomieszczenia energii cieplnej pochodzącej z promieniowania słonecznego.

Specjalnie dobrane szkło może mieć także właściwości dźwiękochłonne, ale też chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY