REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przyszłościowy design? Te baterie mają dosłownie inteligentny wymiar

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 mar 2017 14:48
Przyszłościowy design? Te baterie mają dosłownie inteligentny wymiar
fot. mat. prasowe Schell

Oferta designerskich baterii zaprojektowanych przez Uwe Spannagela dla marki Schell została poszerzona o modele sterowane na podczerwień.

REKLAMA

Wraz z wprowadzeniem baterii z nowym mechanizmem sensorycznym seria zyskała nowy, inteligentny wymiar.  Dzięki możliwości precyzyjnego ustawienia temperatury i automatycznemu mechanizmowi zamykania dopływu wody, można zwiększyć ekonomikę użytkowania pomieszczeń sanitarnych.

W nowych bateriach elektronicznych zastosowano połączenie sterowania na podczerwień w wersji E i zintegrowanego termostatu w wersji E-T. Dopływ wody jest otwierany i zamykany automatycznie, bez potrzeby dotykania korpusu baterii. Po prawej stronie obudowy umieszczono ergonomiczny uchwyt, za pomocą którego można ustawić żądaną temperaturę wody. Ograniczenie do 38°C skutecznie zapobiega oparzeniom rąk gorącą wodą.

Baterie można zintegrować z centralnym systemem sterowania budynkiem. Istnieje możliwość łączenia armatur w grupy i zdalnego zarządzania ich pracą. Każda z baterii elektronicznych z serii Xeris została zaopatrzona w zaawansowany moduł elektroniczny, za pomocą którego ustawia się parametry poszczególnych funkcji. W ten sposób można programować z czasowym wyprzedzeniem regularne płukanie antystagnacyjne czy dezynfekcję termiczną. Automatyczne przeprowadzanie tych czynności w stałych odstępach czasowych znacznie ułatwia eksploatację instalacji oraz gwarantuje jej higieniczną czystość.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY