REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rustykalnie, dzięki stylizowanym dębowym deskom

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 lut 2016 11:42
Rustykalnie, dzięki stylizowanym dębowym deskom
fot. Jawor-Parkiet
Rustykalnie, dzięki stylizowanym dębowym deskom
Rustykalnie, dzięki stylizowanym dębowym deskom

Z myślą o zwolennikach stylu rustykalnego firma Jawor-Parkiet wraca do tradycji, prezentując nową kolekcję Retro – stylizowanych dębowych desek.

REKLAMA

Kto choć raz odwiedził region Warmii i Mazur, zwykle wraca do niego z sentymentem. Urzekają nie tylko czyste, błękitne jeziora, ciągnące się po horyzont lasy i pyszne jedzenie, lecz także tradycyjna surowa zabudowa. Firma Jawor-Parkiet wraca do tradycji, prezentując nową kolekcję Retro. Skojarzenie z regionem Warmii i Mazur jest nieprzypadkowe – tam mieści się główna siedziba firmy, więc była to naturalna inspiracja.

– Nasz region jest niezwykle bogaty w budownictwo drewniane. W tradycyjnych, mazurskich chatach przed laty stosowano grube dębowe bale, prostokątne klocki, a na podłodze montowano klasyczne deski z licznymi sękami, czyli wszystko, co bliskie naturze. I do tego właśnie nawiązuje nowa kolekcja naszych podłóg – tłumaczy Janusz Gawiński, kierownik Jawor-Parkiet.

Kolekcja Retro – postarzanych dębowych desek z wyraźnie zarysowanym rysunkiem słojów i dużymi sękami – jest powrotem do regionalnej tradycji. Na efekt końcowy składa się szereg procesów obróbczych drewna, m.in. ręcznego heblowania, szczotkowania, barwienia i olejowania. Naturalne pęknięcia, wgniecenia, wyeksponowane naturalne przebarwienia imitują ślady wieloletniego użytkowania i nadają podłodze rustykalnego charakteru.

Barwy kolekcji Retro zabiorą nas w podróż do północnej Polski. Szary szkwał i Mazurska binduga z pewnością budzić będą pozytywne skojarzenia wśród żeglarzy. Pierwszy z kolorów przywodzi na myśl ciemne, szare, wzburzone jezioro w deszczowy dzień. Odcień delikatnego brązu, czyli Mazurska binduga, to wspomnienie żeglarskiej przygody z szantą w tle i wieczornym ogniskiem przy pomoście. Głęboka, ciemna barwa Starego młyna niczym wehikuł czasu przeniesie nas do tradycyjnej, warmińsko-mazurskiej wsi, a wyrazista, ostra biel Mroźnego poranka będzie wspomnieniem ośnieżonych leśnych dróg i zimowej szadzi pokrywającej polne drzewa.

Nowa linia znajdzie zastosowanie m.in. w surowych aranżacjach loftowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY