REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rzymskie Koloseum wypowiada wojnę wandalom

  • Autor: PAP
  • 17 sty 2017 09:41
Rzymskie Koloseum wypowiada wojnę wandalom
fot. Pixabay

W rzymskim Koloseum konieczne są dodatkowe zabezpieczenia przed wandalami - postanowiono w poniedziałek po dwóch nowych incydentach. Na mury amfiteatru wdrapało się dwóch turystów; jeden spadł i jest w ciężkim stanie. Poza tym znów ktoś pomazał mury.

REKLAMA

Po tych dwóch zdarzeniach, do których doszło w ciągu niecałej doby, do pracy nad nowym systemem zabezpieczeń przystąpił urząd nadzoru nad zabytkami archeologicznymi w Wiecznym Mieście - podały włoskie media.

W nocy z niedzieli na poniedziałek dwóch turystów z Brazylii przeskoczyło przez bariery i wdrapało się na mury amfiteatru Flawiuszów. Obaj spadli z wysokości pięciu metrów. U jednego z nich stwierdzono złamanie miednicy i trafił do szpitala. Brazylijczycy zostali spisani przez policję i odpowiedzą za wtargnięcie do zabytku.

Kilkanaście godzin później na półkolumnie Koloseum znaleziono wielkie czarne bazgroły, w tym napis "morte" (śmierć). Policja prowadzi postępowanie w sprawie tego kolejnego aktu wandalizmu, posługując się przede wszystkim zapisem z zainstalowanych tam kamer.

Według pierwszych ustaleń oba te najnowsze incydenty nie są ze sobą związane, ale - jak się zauważa - dowodzą, że odnowiony niedawno rzymski zabytek, któremu przywrócono splendor, jest coraz bardziej narażony na niszczycielskie wybryki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY