REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sebastian Herkner po raz pierwszy projektuje dla łazienek

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 06 wrz 2016 16:33
Sebastian Herkner po raz pierwszy projektuje dla łazienek
fot. Ex.t

Niemiecki projektant, który od lat współpracuje z producentami wyposażenia wnętrz, zaprojektował elegancką kolekcję łazienkową, która nada się do ekskluzywnych hoteli.

REKLAMA

Sebastian Herkner urodził się w 1981 roku. Wpływ na jego twórczość miała m.in. Stella McCartney, pod której okiem uczył się pracy z materiałami, kolorami, strukturami i teksturami. W 2006 roku założył studio w miejscowości Offenbach nad Menem - od tego czasu pracował z takimi markami jak ClassiCon, Dedon, Fontana Arte, La Chance, Moroso, Pulpo, Rosenthal czy Very Wood, jak też nad projektami wnętrz  i wystaw muzealnych. Od 2007 roku wykłada także na lokalnej uczelni. Jest zdobywcą wielu nagród, m.in. 2011 German Design Award, 2015 the EDIDA Award. Był gościem honorowym targów imm cologne 2016.

Plateau to pierwsza łazienkowa kolekcja zaprojektowana przez niemieckiego designera Sebastiana Herknera. Stworzył ją dla marki Ex.t. To seria eksperymentująca z formą i kolorem. Efektem tych eksperymentów jest charakterystyczna powierzchnia - swoista "półeczka" będąca integralną częścią produktów, która pojawia się na każdym z elementów serii. W kolekcji można znaleźć owalną wannę wolnostojącą, umywalki - wolnostojące i nablatowe oraz lustra.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY