REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Siła detalu – nowe ruszty firmy ACO

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 cze 2015 13:40
Siła detalu – nowe ruszty firmy ACO
Do oferty firmy ACO dołączyły właśnie cztery nowe modele, przeznaczone do zastosowania w przestrzeni publicznej
Siła detalu – nowe ruszty firmy ACO
Siła detalu – nowe ruszty firmy ACO
Siła detalu – nowe ruszty firmy ACO

Efekt końcowy wielu projektów w dużej mierze zależy od szczegółów. Ważnym detalem są między innymi systemy odwodnień, tzw. ruszty.

REKLAMA

Zrównoważone zarządzanie wodami powierzchniowymi to we współczesnym świecie konieczność. Kwestia ta jest szczególnie istotna w przestrzeni miejskiej, gdzie naturalna cyrkulacja wodna jest zaburzona. Utwardzone nawierzchnie z betonu, asfaltu czy nowoczesnych mieszanek stanowią aż nazbyt skuteczną barierę dla wód opadowych i uniemożliwiają im wsiąkanie w grunt. Skutkuje to zmniejszeniem ilości wody w środowisku, a także może prowadzić do zniszczeń w obrębie jezdni, chodnika czy brukowanego placu.

Sposobem na przywrócenie naturalnego stanu rzeczy są starannie zaplanowane systemy odwodnień, odpowiedzialne za zbieranie, podczyszczanie i uwalnianie wody deszczowej. Ważną częścią tego typu instalacji, poza niewidocznymi dla postronnych oczu kanałami czy skrzynką odpływową, są ruszty.

Do oferty firmy ACO dołączyły właśnie cztery nowe modele, przeznaczone do zastosowania w przestrzeni publicznej. Pierwsza z nowości to przeciwpoślizgowy ruszt w podłużne mostki wykonany z profili U-Kształtnych, ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej.

Kolejny produkt z najnowszej oferty ACO to kratowy ruszt Q+ o wyjątkowych parametrach hydraulicznych. Dostępny jest on w dwóch wariantach wykonania: ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej, a jego wymiary to 30x10 cm. Ruszt w kolorze szarym z tworzywa sztucznego w poprzeczne mostki, czyli trzecia z nowości, to propozycja, która szczególnie polecana jest do stosowania w przestrzeniach użytkowych. Model ten, z uwagi na użyty materiał i stonowaną kolorystykę, będzie harmonizował z nawierzchniami wykonanymi z betonu lub też z klasycznej kostki brukowej.

Ostatni produkt, który debiutuje w ofercie ACO to ruszt w podłużne pręty (wykonany ze stali nierdzewnej). Wąska szczelina wlotowa (5mm) sprawia, że model ten jest bezpieczny dla obcasów, a klasa obciążenia B125 pozwala na wykorzystanie go nawet w miejscach narażonych na intensywny ruch, np. w centrum miasta lub w jego biznesowych dzielnicach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY