REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Skaner 3D o rozdzielczości 24 megapikseli

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 sty 2016 15:48
Skaner 3D o rozdzielczości 24 megapikseli
fot. Smarttech
Skaner 3D o rozdzielczości 24 megapikseli
Skaner 3D o rozdzielczości 24 megapikseli

Najnowszy produkt firmy Smarttech to zaawansowane urządzenie do digitalizacji przestrzennej wraz z kolorem obiektu.

REKLAMA

Skaner cechuje się rozdzielczością - 24 Megapixele, które odpowiadają 24 milionowej chmurze punktów z pojedynczego skanu. Tak wysoka rozdzielczość urządzenia pozwala na opisanie jednego milimetra kwadratowego ponad tysiącem punktów, z których każdy posiada nie tylko współrzędne XYZ ale również przypisany kolor RGB.

Wysoka rozdzielczość i dokładność pozwala użytkownikowi pozyskać informacje o bardzo złożonych strukturach, których zeskanowanie jeszcze do niedawna stwarzało problem np.: ubrania, płótna olejowe. Czuły detektor pozwala ponadto na łatwe skanowanie obiektów błyszczących i ciemnych, zaś integracja z systemem oświetlenia bezcieniowego daje możliwość odwzorowania rzeczywistego koloru obiektu mierzonego. Dzięki temu urządzenie może być wykorzystywane w badaniach i digitalizacji obiektów muzealnych i dzieł sztuki, a także konserwacji, druku 3D kolorowych kopii itp.

Obudowa wykonana z włókna węglowego, a także wewnętrzny system antywstrząsowy zapobiega wpływom otoczenia na dokładność skanera, a wymienne filtry pyłoszczelne chronią wnętrze skanera podczas skanowania w trudnych warunkach (na przykład na wykopaliskach).

Skaner 3D od początku lutego tego roku znajdzie się  w ofercie sprzedażowej zarówno firmy Smarttech jak i rozległej siatce dystrybutorów w ponad 30 krajach na świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY