REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sufit zintegrowany z techniką

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 paź 2016 14:10
Sufit zintegrowany z techniką
Armstrong Techzone fot. materiały prasowe
Sufit zintegrowany z techniką
Sufit zintegrowany z techniką
Sufit zintegrowany z techniką

Zazwyczaj sufit podwieszany i instalacje techniczne lub serwisowe tworzą niezależne od siebie, odrębne jednostki. Często prowadzi to do efektu sporego chaosu w estetyce wnętrza. Armstrong wprowadził system, który ułatwi uzyskanie ładu na suficie i łatwą integrację płyt sufitowych z oświetleniem i dyfuzorami powietrza. System TechZone to zupełnie nowe podejście do projektowania.

REKLAMA

To pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku. TechZone podnosi poprzeczkę bardzo wysoko - kształtuje nie tylko nowy trend związany z aranżacją wnętrz, ale również wyznacza kierunek dotyczący planowania elementów technicznych. Pozwala bowiem na stworzenie sufitu bardzo estetycznego, a jedocześnie zindywidualizowanego w zależności od oczekiwań klienta czy funkcji obiektu. Co ważne rozwiązanie składa się ze standardowych elementów dostępnych w zasadzie „od ręki”.

TechZone porządkuje i ułatwia proces projektowania sufitu wraz z poszczególnymi instalacjami. W zależności od wybranego systemu, ruszt nośny może być tu częściowo ukryty lub widoczny, ale równocześnie akcentujący atrakcyjną krawędź płyty. System pozwala na uzyskanie gładkiego, wręcz monolitycznego sufitu - uporządkowanego i precyzyjnie zaplanowanego.

- Nie ma tu mowy o przypadkowości. Unikamy też wrażenia chaosu, niejednokrotnie towarzyszącego projektom, w których panele sufitowe są niespójnie poprzetykane oprawami oświetleniowymi czy też elementami instalacji wentylacyjnej – przyznaje architekt Anna Baczkowska, manager ds. technicznego wsparcia w Armstrong.

W przypadku TechZone z sufitem integrujemy całą linię urządzeń serwisowych biegnących wzdłuż sufitu, uzyskując spójny układ. Dzięki możliwości dopasowania mineralnych płyt sufitowych o różnorodnych wymiarach (od kwadratowych 1200x1200 mm, po kilka wymiarów prostokątnych) system odpowiada indywidualnym potrzebom projektowym oraz akustycznym wnętrza. W skład rozwiązania wchodzą standardowe płyty mineralne z linii Perla, Optima i Ultima+ wraz z systemem zawieszenia.

Co istotne, możemy w ten sposób budować zarówno pełne sufity - od ściany do ściany, jak i tzw. wyspy. Za estetyczne zakończenie krawędzi takiej samodzielnej wyspy odpowiadać mogą profile Axiom.

W systemie TechZone można uzyskać efekt częściowo tylko widocznego rusztu nośnego (należy wówczas zastosować płyty o krawędzi SL2 na jednym boku, a na drugim Microlook 90) lub wykonać konstrukcję, w której cały ruszt utrzymujący płyty sufitowe jest widoczny (krawędź Microlook 90 na wszystkich bokach).

XAL i Trox – dedykowane oświetlenie i dyfuzory

System TechZone to również rozwiązanie, które usprawni pracę ekipy technicznej. Elementy serwisowe, kompatybilne z systemem płyt i elementami rusztu nośnego, zostały stworzone specjalnie z firmami partnerskimi, m.in. XAL/Zumtobel (oprawy oświetleniowe) i Trox (dyfuzory powietrza).

Elementy oświetleniowe, dyfuzory powietrza, czy też inne komponenty instalacji są ułożone w strefach technicznych o szerokości 100 lub 150 mm – zaplanowanych równolegle lub prostopadle do fasady budynku. Sufit można zatem dostosować do układu pomieszczenia czy wymagań dotyczących umiejscowienia strefy technicznej. Stanowi to znaczne ułatwienie również w przypadku prac serwisowych – instalacje są poprowadzone obok siebie, nie ma zatem potrzeby demontażu większych fragmentów siatki sufitu podwieszanego.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY