REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Super ekologiczny certyfikat dla systemu sufitów podwieszanych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 kwi 2017 10:28
Super ekologiczny certyfikat dla systemu sufitów podwieszanych
fot. mat. prasowe Armstrong

Firma Armstrong jako pierwszy producent w Europie uzyskała zaawansowany certyfikat ekologiczny Cradle to Cradle. Oznakowanie przyznane zostało rusztom nośnym produkowanym przez Armstrong. Wcześniej producent uzyskał taki certyfikat także dla płyt sufitowych. Oznacza to, że od teraz cały system sufitów podwieszanych Armstrong może poszczycić się jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie systemów ekologicznej produkcji.

REKLAMA

Cradle to Cradle (C2C), czyli idea „od kołyski z powrotem do kołyski” odnosi się nie tylko do produkcji, ale ogólnie procesów gospodarczych. Certyfikat ten jest obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych pod względem ekologii i poszanowania środowiska oznakowaniem produktów. Firma Armstrong uzyskała właśnie taki certyfikat dla swojego systemu zawieszenia sufitów Prelude. Wcześniej producent otrzymał także C2C dla płyt sufitowych linii Perla i Ultima+. – Oznacza to, że jako pierwszy producent w Europie zaoferować możemy w pełni ekologiczny i nadający się do recyklingu cały system sufitowy – wyjaśnia Maciej Sobolewski, kierownik sprzedaży na Polskę, Kraje Bałtyckie i Skandynawię w firmie Armstrong.

Sufity produkowane przez firmę mogą pochwalić się też innymi wskaźnikami przyjaznymi środowisku. Nowe płyty sufitowe mają w sobie materiał z recyklingu - w wybranych liniach jest to nawet 80 proc. zawartości.

Z kolei białe płyty posiadające wysoki współczynnik odbicia światła ok. 90 proc. przyczyniają się do oszczędności prądu w budynkach, zmniejszenie całkowite koszty energii elektrycznej nawet o 11 proc., a o 7 proc. koszty zasilania systemów chłodzenia. Te i inne parametry sprawiają, że sufity często wykorzystywane są przez inwestorów, którzy realizują projekty planowane do certyfikacji ekologicznej w systemach LEED, BREEAM, HQE, DGNB oraz Ska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY