REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Super szybka technologia w warszawskiej galerii

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 lip 2017 09:33
Super szybka technologia w warszawskiej galerii
Blue City

12 lipca 2017 roku na terenie warszawskiego centrum handlowego Blue City miał miejsce pierwszy na świecie udany test technologii 5G RAPID w przestrzeni publicznej.

REKLAMA

W czasie trwania testu na żywo przeprowadzono transmisję danych z wykorzystaniem przełomowej architektury RAPID, stanowiącej część standardu 5G – nowej generacji łączności bezprzewodowej. Sam test polegał na transmisji wideo o bardzo wysokiej rozdzielczości – 4K i 8K – przez zainstalowane w obiekcie moduły antenowe 5G. Wideo z kolei odbierane było na ruchomym terminalu oraz komputerze z goglami VR. W czasie jego trwania na bieżąco sprawdzano działanie wszystkich elementów stworzonej infrastruktury sieciowej, ze szczególnym uwzględnieniem prędkości światłowodów.

Sieć 5G jest następną generacją powszechnie używanej technologii 4G, a więc aktualnie najnowocześniejszego systemu transmisji danych bezprzewodowo. Wersja 5G RAPID umożliwia przesyłanie danych z dużą prędkością – nawet do 10Gbit/s – z minimalnymi opóźnieniami do bardzo wielu urządzeń znajdujących się na małej przestrzeni.

Do tej pory działanie sieci 5G RAPID sprawdzane było między innymi w Japonii. Centrum Handlowe Blue City jest pierwszym w Polsce miejscem, w którym przeprowadzono testy tej nowoczesnej technologii. Za przeprowadzoną transmisję odpowiada firma Exatel.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY