REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Światło buduje prestiż

  • Autor: propertydesign.pl
  • 23 sie 2016 13:29
Światło buduje prestiż
Oświetlenie sali konferencyjnej. Fot. GTV

Oświetlenie sal konferencyjnych powinno ułatwiać komunikację i podnosić koncentrację pracowników, ale równocześnie budować prestiż pomieszczenia.

REKLAMA

Sala konferencyjna, podobnie jak biuro, jest sercem i wizytówką firmy. Tu dzieje się bardzo wiele - począwszy od biznesowych negocjacji, poprzez firmowe szkolenia i konferencje, na nieformalnych roboczych dyskusjach „przy kawie” kończąc.

Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe w sali konferencyjnej muszą spełniać różnorodne wymagania: budować atmosferę spotkań, wspomagać kreatywność i skupienie, zapewnić możliwość przedstawienia multimedialnych prezentacji. Kluczem jest elastyczność rozwiązań, skoncentrowanych na aspektach związanych z komunikacją i koncentracją.

Zwiększona koncentracja

Mimo swych różnorodnych zastosowań sala konferencyjna jest przede wszystkim miejscem pracy. Doskonale sprawdzą się w niej źródła światła o białej lub chłodno-białej barwie, zbliżonej do naturalnego światła dziennego, działające wyjątkowo pobudzająco i zapobiegające zmęczeniu. Zastosowane w salach konferencyjnych rozwiązania oświetleniowe powinny zapewniać komfort i swobodę widzenia.

- Należy zadbać o wyeliminowanie drażniącego i uciążliwego efektu migotania i równomierne oświetlenie całego pomieszczenia – wyjaśnia Marcin Sosnowski ekspert firmy GTV specjalizującej się w branży oświetlenia.

Prestiżowo i użytecznie

Podczas negocjacji biznesowych i spotkań z partnerami handlowymi dobrze jest rozświetlić salę konferencyjną ciepłym, miękkim i rozproszonym światłem, które pomaga się wyciszyć i odprężyć, budując równocześnie atmosferę gościnności. LEDowe źródła światła oferują zarówno szeroką paletę kolorów świecenia jak i temperatury barwowej światła białego. Elastyczność oświetlenia będzie miała szczególne znaczenie podczas szkolenia czy przedstawiania prezentacji multimedialnej. Szczególną uwagę należy zwrócić na pionowe natężenie oświetlenia.

Prestiżowe, funkcjonalne, dekoracyjne, odprężające lub gwarantujące pełne skupienie – warto tak wybierać oświetleniową aranżację w sali konferencyjnej, by móc w każdej chwili dopasować ją do potrzeb poszczególnych aktywności. Wysoka sprawność energetyczna opraw oświetleniowych i zastosowanie inteligentnych systemów sterowania światłem pozwoli na obniżenie kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej, a także zoptymalizuje system pod kątem wymagań współpracowników – zapewniając im dobre samopoczucie i wspomagając ich koncentrację. Dobrze zaplanowane oświetlenie to więc prawdziwa jakość w służbie wygody każdego pracownika nowoczesnego biura.

Podobał się artykuł? Podziel się!REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY