REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

System okienny odpowiedzią na trendy w nowoczesnym projektowaniu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 maj 2015 14:13
System okienny odpowiedzią na trendy w nowoczesnym projektowaniu
fot. Oknoplast / Prolux

Oknoplast wprowadził do oferty autorskie okno Prolux. Jest to odpowiedź na współczesne trendy architektoniczne, w których kluczową rolę odgrywają światło i przestrzeń. Rozwiązanie wyróżnia między innymi większa powierzchnia szyby i smuklejsze profile PVC.

REKLAMA

Oknoplast opracował system okienny Prolux, którego nazwę można rozumieć jako „sprzyjający światłu”. Nowe okno Oknoplast dzięki rozwiązaniom nastawionym na maksymalizację powierzchni szyby gwarantuje pozyskanie większej ilości naturalnego światła słonecznego. Elementy, które minimalizują barierę dla wpadającego światła to niski profil skrzydła oraz bardzo wąski słupek ruchomy.

Prolux to profil PVC o głębokości zabudowy 70 mm, który ma tak niską wysokość złożenia profilu ramy i skrzydła - tylko 108 mm. W większości standardowych systemów taka wysokość wynosi od 114 mm do 124 mm. Nowy wąski słupek ruchomy w Prolux ma natomiast szerokość 112 mm. – Te niskie złożenia systemu sprawiają, że do pomieszczenia wpada do 22 proc. więcej światła słonecznego – twierdzi Grzegorz Bułat, kierownik technologii Oknoplast.

Nowością jest klamka umieszczona dokładnie na środku słupka ruchomego. Jest to tzw. klamka centralna, zapewniająca Proluxowi symetryczny i harmonijny wygląd.

Zminimalizowanie bariery dla wpadającego do pomieszczeń światła to główna cecha nowego systemu. Wyróżnia je między innymi większa powierzchnia szyby i smuklejsze profile PVC. Nowatorski system, który jest pierwszym tego typu produktem na polskim rynku stolarki okiennej, to odpowiedź na trendy w nowoczesnym projektowaniu budynków, w których kluczowe role odgrywają światło i przestrzeń.

Większą ilość naturalnego światła zapewniają również pakiety szybowe, w których stosowane są najbardziej przejrzyste powłoki niskoemisyjne. Wpuszczają one do budynków więcej energii i światła słonecznego. Większa w porównaniu do tradycyjnych okien powierzchnia szyb, dzięki zwiększonej ilości energii słonecznej wpadającej przez szybę, pozwala na mniejsze zużycie energii potrzebnej na ogrzanie pomieszczenia. Umożliwia to tym samym poprawę bilansu energetycznego budynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY