REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Szkło elewacyjne - ochrona i nowoczesny wygląd

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 sty 2015 16:31
Szkło elewacyjne - ochrona i nowoczesny wygląd
fot. SunGuard Solar Grey 20, Guardian

Nowoczesne projekty architektoniczne wymykają się ze sztywnych ram tradycyjnego budownictwa i zaskakują niezwykłą kreatywnością. Trendem, którego nie sposób nie zauważyć jest coraz śmielsze wykorzystywanie szkła do tworzenia oryginalnych fasad wielkomiejskich biurowców, drapaczy chmur i budynków użyteczności publicznej.

REKLAMA

Architekci zyskują możliwość tworzenia budynków o niezwykłej, połyskującej czernią szklanej fasadzie, przy jednoczesnym zapewnieniu pomieszczeniom doskonałego dostępu do światła dziennego, maksymalnej ochrony przeciwsłonecznej i neutralnego widoku z okien.

Nowość w ofercie firmy Guardian, szkło SunGuard Solar Grey 20, opracowane zostało z myślą
o nowoczesnych biurowcach i centrach biznesowych. Z tego właśnie względu musi ono spełniać surowe wymagania, dotyczące parametrów ochrony przeciwsłonecznej i transmisji światła.

W przypadku szkła z powłoką Solar Grey 20 współczynnik przepuszczalności energii słonecznej (tzw. Solar Factor) wynosi 18 proc., odbicie światła na zewnątrz jest na poziomie 10 proc., a współczynnik oddawania barw to 96 proc. W porównaniu do ciemnych szkieł barwionych w masie nowe, ciemnoszare szkło przepuszcza do wnętrza pomieszczeń 19 proc. światła widzialnego, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie komfortu pracy osób przebywającym w budynku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY