REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Trend na mobilność

  • Autor: Propertydesign,pl
  • 02 paź 2015 11:33
Trend na mobilność
Płytki dywanowe 1 Multicontract
Trend na mobilność
Trend na mobilność
Trend na mobilność
Trend na mobilność

Mobilność to „słowo klucz”, które charakteryzuje coraz więcej dziedzin naszego życia. Kierunki rozwoju wyznaczane przez obecną rzeczywistość często nie pozostawiają wyboru w kwestii komunikacji, miejsca pracy czy zamieszkania.

REKLAMA

To, co kilkanaście lat temu uwidoczniło się najintensywniej w dominacji telefonii komórkowej i wszechobecności internetu, już dawno rozprzestrzeniło się na różne sfery życia.

Ci, którzy chcą lub muszą żyć jak współcześni nomadzi, mają do swojej dyspozycji nie tylko walizki, w które mogą pakować podręczny dobytek, i nie tylko namiary na firmy przewozowe, które w razie potrzeby zajmą się przeprowadzką większych mebli i sprzętów. Coraz częściej to, co dotąd było przypisane do miejsca (zamieszkania lub pracy) – czyli do danej, konkretnej nieruchomości, staje się elementem przenośnym, należącym do osoby lub firmy, a nie do lokalu. Coś, co było kiedyś „instalowane na stałe”, teraz staje się przedmiotem przenośnym, rzeczą wielorazowego – a raczej „wielomiejscowego”, użytku.

Na przykład podłoga – na pierwszy rzut oka wydaje się stałym elementem wnętrza mieszkania lub biura. Otóż okazuje się, że dostępne na rynku rozwiązania umożliwiają łatwy, szybki i wielokrotny montaż, oraz demontaż nie wymagający fachowych umiejętności. Takie zalety mają chociażby elastyczne panele podłogowe LVT „Adore”. Można je instalować bez użycia kleju, metodą na click, czyli wpinania jednego elementu w drugi (tzw. podłoga pływająca). W każdej chwili, bez ryzyka uszkodzenia paneli, da się je zdemontować, przetransportować i ułożyć w nowym miejscu. Również wymiana pojedynczych elementów podłogi w tym przypadku odbywa się bez żadnych przeszkód.

Innym przykładem mogą być płytki dywanowe. Podobnie, jak panele LVT, są one chętnie kupowane ze względu na łatwą instalację oraz prostą wymianę elementów. Podłogi ułożone z paneli LVT lub płytek dywanowych można zabierać ze sobą zmieniając miejsce zamieszkania, siedzibę firmy lub lokalizację tymczasowej ekspozycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY