REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ukryte okucia mechaniczne do okien o maksymalnym kącie rozwarcia

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 sie 2015 11:26
Ukryte okucia mechaniczne do okien o maksymalnym kącie rozwarcia
Okna wyposażone w okucie Schüco AvanTec SimplySmart o kącie rozwarcia 180° Fot. Schüco
Ukryte okucia mechaniczne do okien o maksymalnym kącie rozwarcia
Ukryte okucia mechaniczne do okien o maksymalnym kącie rozwarcia
Ukryte okucia mechaniczne do okien o maksymalnym kącie rozwarcia

Nowoczesna architektura stawia na rozwiązania zapewniające swobodę projektowania i czystość designu. Dedykowane aluminiowym oknom z serii Schüco AWS ukryte okucia okienne Schüco AvanTec SimplySmart umożliwiają realizację wielkoformatowych przeszkleń o klarownej estetyce.

REKLAMA

Wyznacznikiem współczesnej architektury są okna o dużej powierzchni przeszkleń, które pozwalają maksymalnie doświetlić pomieszczenia i nadać elewacji lekki wygląd. Projektowane często z dużym rozmachem, transparentne powłoki budynku muszą jednak równocześnie spełniać rosnące wymagania energooszczędności, bezpieczeństwa i funkcjonalności. Możliwości planowania okien aluminiowych poszerzają ukryte okucia mechaniczne Schüco AvanTec SimplySmart o maksymalnym kącie rozwarcia, które pozwalają na stosowanie dużych, bardzo ciężkich przeszkleń.

Design w każdym szczególe

Cechą charakterystyczną projektów nowoczesnych fasad jest tendencja do zwiększania powierzchni przeszkleń i operowanie subtelnymi geometrycznymi podziałami. Przez długi czas możliwości projektowania wielkopowierzchniowych okien rozwiernych i rozwierno-uchylnych o nowoczesnej, lekkiej estetyce były ograniczone. Ciężkie skrzydła, często zaopatrzone w grube pakiety szybowe, wymagały stosowania widocznych okuć nawierzchniowych o maksymalnym kącie rozwarcia 90º. Problem ten rozwiązuje stosowane w oknach Schüco AWS w pełni ukryte okucie mechaniczne Schüco SimplySmart o nośności do 250 kg. Wszystkie elementy mechanizmu są całkowicie ukryte w wąskiej ramie okiennej, dzięki czemu stolarka posiada klarowny, niczym niezakłócony wygląd.

W prostocie innowacyjność

Okucia Schüco Simply Smart zapewniają prosty i szybki montaż. Poszczególne elementy okucia są montowane „na wcisk”, bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi. Montaż może być przeprowadzany w pozycji docelowej i nie wymaga zachowania sztywno określonej sekwencji działań. Możliwość rozpoczęcia obróbki od dowolnego elementu znacznie przyspiesza pracę i eliminuje ewentualne błędy. Elastyczne rozwiązanie pozwala ponadto na podniesienie klasy antywłamaniowej okna w dowolnym czasie już po montażu. Dzięki modułowej budowie mechanizmu można go łatwo uzupełnić o dodatkowe elementy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY