REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wielki potencjał projektowy betonu architektonicznego

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 mar 2015 13:08
Wielki potencjał projektowy betonu architektonicznego
Beton architektoniczny, fot. Morgan & Möller
Wielki potencjał projektowy betonu architektonicznego
Wielki potencjał projektowy betonu architektonicznego

Beton architektoniczny jest materiałem o wielkim potencjale projektowym, kształtuje walory estetyczne budynku i całych pomieszczeń. Dekoracyjne płyty mogą być zastosowane we wnętrzach, ale równie dobrze sprawdzą się na elewacjach budynków czy na ogrodzeniach.

REKLAMA

Pierwotne zastosowanie betonu w wyposażeniu wnętrz związane jest z powierzchnią podłogową i ścienną. Na tak dużych płaszczyznach, można w pełni dostrzec piękno tego materiału. Dekoracyjne płyty betonowe na podłodze, czy ścianie to jeden z największych współcześnie trendów wnętrzarskich. Płyty dobrze komponują się z drewnianymi podłogami i meblami. Aranżacja tylko jednej ściany płytami pozwoli na uzyskanie niezwykłego efektu. Z dekoracyjnymi płytami betonowymi Morgan & Möller efekt industrialnego wnętrza będzie możliwy na kilka sposobów.

Wielki, większy, największy

Wśród propozycji marki można znaleźć kilka rodzajów płyt w zależności od faktury, wielkości, koloru czy sposobu montażu. W portfolio marki dostępne są płyty o standardowych wymiarach 60x60 cm, 90x60 cm, 120x60 cm, a także w innych formatach na indywidualne zamówienie. Płyty mogą być gładkie, z wżerami lub piaskowane. Płyty Corner o zagiętych rogach umożliwiają zamontowanie w szczelinach lampek i pozwalają uzyskać ciekawy efekt na ścianie. Wszystkie płyty z betonu dostępne są zarówno w ciemnym, jak i jasnym odcieniu modnej szarości, a do wnętrz można je zamówić także w antracycie, bieli oraz pozostałych barwach zbliżonych do palety RAL.

Marka oferuje dwa rodzaje płyt ze względu na sposób montażu. Płyty Plain nie zawierają otworów i są przeznaczone do niewidocznego systemy montażu. Z kolei płyty Gap posiadają otwory w rogach, można je montować za pomocą śrub, a te zasłaniać ozdobnymi zaślepkami. Przy widocznym montażu można dobrać odpowiedni kolor i materiał wykończeniowy zaślepek. Płyty z betonu architektonicznego Morgan & Möller wzmacniane są włóknem szklanym - GRC (Glassfibre Reinforced Concrete). Dzięki temu procesowi płyty, o minimalnej grubości nawet 7 mm, mają większą wytrzymałość i nieco mniejszy ciężar.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY