REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wzrost popytu na architekturę ogrodową

  • Autor: propertydesign.pl
  • 08 kwi 2014 16:31
Wzrost popytu na architekturę ogrodową
fot. Fotolia

Stelmet, producent drewnianej architektury ogrodowej, zatrudni kolejnych 100 pracowników do swoich zakładów w Zielonej Górze, Jeleniowie i Lubięcinie. Dynamiczny rozwój firmy sprawia, że jest ona jednym z głównych pracodawców w woj. lubuskim.

REKLAMA

Stelmet wraz z nowo przyjętymi do pracy będzie zatrudniał ponad 1 200 osób. Firma planuje zatrudnić wykwalifikowanych pracowników do obsługi obrabiarek, wielopił, formatówek oraz innych urządzeń potrzebnych do produkcji asortymentu architektury ogrodowej. Jednym z głównych powodów zwiększenia zatrudnienia jest wzrost popytu na architekturę ogrodową, której roczna produkcja sięga 100 mln euro, a 95 proc. trafia na eksport, głównie do Niemiec i Francji.

Wzrost sprzedaży wiąże się z wczesną wiosną i zwiększeniem zapotrzebowania na produkowaną przez zakład Stelmet tzw. architekturę ogrodową. Na wzrost popytu wpłynęło uruchomienie pod koniec roku 2013 nowej linii do produkcji i impregnacji elementów drewnianych w wielu kolorach. Do tej pory płoty, pergole czy altany były wykonywane jedynie w kolorach zielonym i brązowym. Do siedziby firmy trafiały sygnały, że ta paleta jest zbyt uboga, dlatego dostosowując się do potrzeb klientów Stelmet poszerzył asortyment.

Stelmet to nie tylko architektura ogrodowa, ważnym filarem działalności firmy jest produkcja pelletu – ekologicznego paliwa wytwarzanego z odpadów drewnianych, spółka produkuję także energię elektryczną. - Inwestycje w Stelmecie są niezmiernie istotne, spółka która wyrosła z rodzinnego kapitału dzięki innowacjom należy dziś do największych i najbardziej nowoczesnych w branży drzewnej w całej Europie – komentuje Przemysław Bieńkowski wiceprezes Stelmet sp. z o.o. S.K.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY