REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zderzenie świata akademickiego z twardymi regułami rynku i branży łazienkowej

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 sie 2014 15:33
Nakładka umywalkowa projektu Małgorzaty Płoskońskiej

Konfrontacja świata akademickiego z rynkiem, liczne konsultacje i pogodzenie wizji projektanta z potrzebami klienta. Tak wyglądał proces przygotowań do obrony pracy dyplomowej na ASP Łódź pod okiem Roca Polska.

REKLAMA

Współpraca Roca Polska z Politechniką Śląską czy ASP Łódź ma na celu wsparcie pokolenia młodych architektów. Firma dzieląc się ze studentami swoją wiedzą, umożliwia im poznanie kulis pracy w branży łazienkowej. W efekcie adepci sztuki projektowania praktyczne umiejętności uzupełniają teorią zdobytą w murach Alma Mater.

Wynikiem kooperacji firmy z uczelnią jest tegoroczna praca dyplomowa Małgorzaty Płoskońskiej, studentki ASP Łódź. Projekt ceramicznych akcesoriów łazienkowych dla hoteli pozwolił autorce zmierzyć się z wyzwaniem, które polegało na sprostaniu oczekiwaniom promotora pracy, firmy Roca oraz klienta końcowego, w tym przypadku branży hotelarskiej.

- W odpowiedzi na zapotrzebowanie klienta i na rosnąca popularność umywalek nablatowych, zaprojektowałam produkt przy użyciu technologii ceramicznej, której właściwości narzuciły końcowy jego kształt. Udało mi się znaleźć rozwiązanie i stworzyć projekt  łączący funkcjonalność z estetyką, godząc tym samym oczekiwania firmy Roca Polska z własną wizją  – podkreśla Małgorzata Płoskońska,  autorka pracy dyplomowej.

Praca Małgorzaty Płoskońskiej poprzez swój przyjazny dla użytkownika design wpisuje się w aktualne trendy wzornictwa. Projekt dostosowany jest do poszczególnych stref przestrzeni łazienkowej, zapewniając wygodę podczas wykonywania czynności higienicznych.

Małgorzata Płoskońska, projektant, ceramik. Swoją pasję związaną z designem rozpoczęła w Liceum Plastycznym im. J. Szermentowskiego w Kielcach w klasie o profilu ceramicznym. W 2008 r. jej praca dyplomowa zdobyła tytuł „najlepszego dyplomu z ceramiki 2008”  Od lipca Płoskońska jest absolwentką wydziału Wzornictwa Przemysłowego i Architektury Wnętrz na ASP Łódź.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY