REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zewnętrzne żaluzje okienne w kolorze

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 lis 2014 12:08
Zewnętrzne żaluzje okienne w kolorze
fot. Zewnętrzne żaluzje okienne Hunter Douglas
Zewnętrzne żaluzje okienne w kolorze
Zewnętrzne żaluzje okienne w kolorze
Zewnętrzne żaluzje okienne w kolorze
Zewnętrzne żaluzje okienne w kolorze
Zewnętrzne żaluzje okienne w kolorze

Zgodnie z najnowszymi trendami w architekturze, Hunter Douglas rozszerzył gamę kolorystyczną żaluzji zewnętrznych w swojej ofercie. Są one teraz dostępne w kolorze drewna, w wersji dwukolorowej oraz w różnych kolorach o wykończeniu matowym.

REKLAMA

Hunter Douglas wprowadził nowe warianty kolorystyczne do swojej kolekcji zewnętrznych żaluzji okiennych (External Venetian Blinds). Poza dostępnymi dotychczas odcieniami szarości i brązu, teraz żaluzje można zamówić w kolorze drewna, wersji dwukolorowej oraz różnych kolorach o matowym wykończeniu.

Żaluzje zewnętrzne to rozwiązanie oparte na poziomych listwach,  które pozwala w prosty sposób regulować dopływ światła słonecznego i ciepła, przyczyniając się do utrzymania przyjemnego nastroju wewnątrz pomieszczenia. Użytkownik może ograniczyć dostęp ciepła zgodnie ze swoimi preferencjami, dzięki czemu temperatura we wnętrzu pozostanie na umiarkowanym poziomie, a do chłodzenia budynku zużywane jest mniej energii. Zewnętrzne żaluzje Hunter Douglas są produkowane z poszanowaniem środowiska – listwy w 70-80 proc. są wytwarzane z aluminium uzyskanego z recyklingu.

Żaluzje mogą być sterowane zarówno ręcznie, jak też poprzez system tzw. „zarządzania budynkiem”. W tym drugim przypadku, metody regulacji są dopasowane do wartości zarejestrowanych przez mierniki prędkości wiatru i natężenia światła słonecznego. Aluminiowe listwy w ponad 70 procentach składają się z materiałów wtórnych oraz są dostępne w szerokości lameli 50-100 mm i grubości 0,2-0,45 mm.

Przykładową inwestycją, w której zastosowano zewnętrzne żaluzje okienne Hunter Douglas, jest budynek koncernu Statoil w Fornebu w Norwegii. Projekt w 2012 roku zdobył pierwszą nagrodę w kategorii „inwestycje komercyjne”, przyznawaną przez portal World Architecture News (WAN). W biurowcu zainstalowano 2200 zewnętrznych żaluzji oraz 300 rolet EOS®500 marki Hunter Douglas. Powierzchnia całkowita budynku wynosi ponad 67 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY