REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gigantyczny ekran zawiśnie na Warsaw Spire

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 maj 2016 11:25
Gigantyczny ekran zawiśnie na Warsaw Spire
Ghelamco - Kocham Warszawę
Gigantyczny ekran zawiśnie na Warsaw Spire
Gigantyczny ekran zawiśnie na Warsaw Spire
Gigantyczny ekran zawiśnie na Warsaw Spire

Świetlny napis "Kocham Warszawę", który w zeszłym roku rozświetlał budowę Warsaw Spire zaskarbił sobie sympatię warszawiaków. Wraz z pojawieniem się elewacji na budynku wieżowym musiał zostać czasowo zdemontowany, ale powraca, tylko w nowej odsłonie i zostanie na placu Europejskim na stałe. Otwarcie placu Europejskiego już sobotę, 14 maja.

REKLAMA

Sylwetka Warsaw Spire całkowicie odmieniła panoramę miasta już w trakcie budowy. W ubiegłym roku budynek ściągał spojrzenia mieszkańców miasta oraz przyjezdnych również dzięki temu, że co wieczór rozświetlał go tętniący kolorami, wysoki na 10 i długi na 25 metrów napis „KOCHAM WARSZAWĘ”.

Neon zamontowany na 35. piętrze konstrukcji budynku rozbłysnął na stołecznym niebie w grudniu 2014 roku z inicjatywy fundacji Ghelamco Sztuka w Mieście. W lipcu 2015 roku, by umożliwić montaż elewacji na budynku wieżowym, zajmujący aż trzy kondygnacje napis został czasowo zdemontowany.

- Iluminacja powstała po to, by ożywić przestrzeń kolorem i światłem, została bardzo ciepło przyjęta i zyskała tysiące fanów. Hasło „KOCHAM WARSZAWĘ” doskonale wpisało się w pejzaż stolicy, dlatego zgodnie z obietnicą przywracamy je w nowej odsłonie na plac Europejski – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco CEE.

Napis będzie teraz wyświetlany na ogromnych rozmiarów ekranie LED. Będzie przebiegał wokół elewacji budynku wieżowego na wysokości 160 metrów  i zajmie aż 11 kondygnacji. Ekran o wymiarach 39 m długości i 71 m szerokości będzie stanowił jeden z największych i najnowocześniejszych ekranów w kraju. Składa się z 70 tys. energooszczędnych diod.

- Obecnie trwają generalne próby nowego ekranu, szykujemy też coś specjalnego na otwarcie Warsaw Spire oraz na Noc Muzeów kiedy to oficjalnie otworzymy plac Europejski – dodaje Jeroen van der Toolen.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY