REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Giuseppe Bencivenga: Okno to element aranżacji

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 maj 2015 14:57
Giuseppe Bencivenga: Okno to element aranżacji
fot. Oknoplast

Kiedyś okno traktowane było tylko jako element oddzielający przestrzeń zewnętrzną od wewnętrznej. Dziś, zgodnie z trendami, architekci traktują okna jako element aranżacji wnętrza, liczy się design - mówi projektant Giuseppe Bencivenga.

REKLAMA

Dawniej okno zasłanialiśmy firanami oraz ciężkimi zasłonami. W efekcie profil okna był widoczny tylko z zewnątrz. Wśród kolorów dominowała biel, a posiadanie okien „plastikowych” oznaczało w pewnym sensie prestiż. Jednak design okna ewoluował. I to w różnych kierunkach. Rozszerzyła się paleta barw oraz zmienił kształt profilu. Zaczęliśmy zwracać uwagę na każdy detal okna: kolor uszczelek dopasowany do barwy profilu, a także jego biżuterię – klamki czy zawiasy.

Obecnie, poza właściwościami technicznymi okna, spośród dostępnych na rynku zaawansowanych produktów stolarki otworowej, znacząca stała się inna cecha – design. Dlaczego? Bo zaczęliśmy traktować okna jako element wyposażenia wnętrza, który ma być spójny z estetyką projektowanej przestrzeni.

Jak dziś traktowane jest okno przez designerów? Czy jest ważnym elementem aranżacji? Na te pytania odpowiada projektant Giuseppe Bencivenga:

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY