REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Katowicka ASP projektu An Archi Group prawie gotowa

  • Autor: Propertydesign.pl / asp.katowice.pl
  • 05 mar 2015 16:40
Katowicka ASP projektu An Archi Group prawie gotowa
ASP Katowice, fot. asp.katowice.pl, Barbara Kubska

W Katowicach powstaje nowy budynek Akademii Sztuk Pięknych. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia An Archi Group z Gliwic. Zaglądamy do środka, trwają tam już prace wykończeniowe.

REKLAMA

Nowy gmach katowickiej ASP powstaje na rogu ul. Raciborskiej i Koszarowej.

Postawiono na funkcjonalność, każda pracownia wyposażona jest w schody ruchome. W nowym budynku będą nowe pracownie, również dla sztuki, filmu, muzyki i nowoczesnych mediów. Budynek ma cztery kondygnacje i 8 tys. mkw.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia An Archi Group z Gliwic. Koncepcja architektoniczna nowego budynku opiera się na trzech segmentach połączonych w jedną bryłę. Będzie to III-IV kondygnacyjny budynek w układzie kwartałowym. Przyjęte rozwiązanie wpisuje się w otaczający układ urbanistyczny. Wartość projektu to ok. 49 mln zł.

Głównym celem projektu jest rewitalizacja terenów powojskowych w śródmieściu Katowic i zmiana charakteru tej części miasta. Nowy obiekt sprawi, że nie tylko studenci, ale też mieszkańcy zyskają przestrzeń o charakterze kulturalnym i rekreacyjnym. Kontakt ze sztuką pozwala na pełniejszy rozwój. Bezpłatny dostęp sprawi, że będzie to miejsce integracji grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. Kampus ten będzie miejscem działalności edukacyjnej, kulturalnej i społecznej. Realizowane tam wydarzenia przyczynią się do rozwoju społeczności lokalnej i akademickiej, tworząc nowe możliwości współpracy i integracji.

Jest to wspólny projekt Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W jej wyniku Akademia Sztuk Pięknych zyska nowy budynek, a Uniwersytet Ekonomiczny parking naziemny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY