REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Katowicach powstanie centrum przesiadkowe z koncepcją od Meritum Projekt

  • Autor: TVS
  • 18 maj 2015 10:27
W Katowicach powstanie centrum przesiadkowe z koncepcją od Meritum Projekt
Centrum Przesiadkowe, fot. UM Katowice

Katowice zaprezentowały koncepcję centrum przesiadkowego w Brynowie. Projekt węzła przesiadkowego opracowała firma Meritum Projekt.

REKLAMA

Mieszkańcy Katowic czekają na centra przesiadkowe, a te w końcu mają powstać. Oczekiwania na razie zostały spełnione na papierze. Urząd Miasta zaprezentował właśnie koncepcję centrum przesiadkowego w Brynowie. Powstaną tu m.in dwupoziomowy parking na czterysta samochodów. Kierowcy mają w automacie płacić za postój i na bilecie parkingowym jechać dalej tramwajem lub autobusem. Najważniejszym miejscem centrum będą jednak zadaszone perony. 

W Katowicach powstaną cztery centra przesiadkowe w różnych częściach miasta - Brynowie, Ligocie, Zawodziu i Centrum. Mają być gotowe za nieco ponad dwa lata. - Centrum miasta ma być odkorkowane, odciążone od ruchu kołowego. Dlatego mamy samochody zostawiać w centrach przesiadkowych i przesiadać się na tramwaje, autobusy lub na rower, bo też mają powstać parkingi rowerowe - wyjaśnia Wioleta Niziołek-Żądło, asystent prezydenta Katowic ds. kontaktów z mediami.

Centra przesiadkowe tylko w 15 proc. będą finansowe z budżetu miasta. Resztę dopłaci Unia Europejska. Najdroższe będzie centrum przesiadkowe w Brynowie, które ma kosztować 90 mln zł. Najmniej, bo 5 milionów pochłonie budowa węzła na Ligocie. Więcej na ten temat w materiale filmowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY