REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zmiana formatu centrów handlowych to szansa na poprawę przestrzeni publicznej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 paź 2015 13:52
Zmiana formatu centrów handlowych to szansa na poprawę przestrzeni publicznej
Marek Tryzybowicz, dyrektor projektowania Bose International Planning and Architecture

Centra handlowe przez ostatnią dekadę zrewolucjonizowały się, co jest procesem naturalnym – są inne oczekiwania klientów, najemców, kwestie lokalizacji są większym wyzwaniem. Zmiany te to ciągły proces reagowania na bieżące wyzwania – mówi architekt Marek Tryzybowicz, dyrektor projektowania Bose International Planning and Architecture.

REKLAMA

- Dobrze, że w kontekście projektowania centrów handlowych nie myśli się już tylko o ofercie handlowej, ale też o rozrywce, o połączeniu oferty publicznej, kulturalnej - mówi Marek Tryzybowicz, dyrektor projektowania Bose International Planning and Architecture. - Coraz większą rolę odgrywa oferta  gastronomiczna – już nie tylko food court, ale eleganckie restauracje, które wychodzą poza obrys budynku. To uatrakcyjnia przestrzeń publiczną. To duży atut dla komercjalizacji obiektów - dodaje.

Marek Tryzybowicz podkreśla, że wszystkie funkcje zewnętrzne, pojawiające się przy centrach handlowych, np. amfiteatry, to również potencjalna szansa do przyciągania nowych społeczności, zainteresowanych sztuką, kulturą, rozrywką.

- Zmienia się format centrów handlowych i jest to szansa na uatrakcyjnienie przestrzeni wokół, a więc przestrzeni publicznej - mówi architekt.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY