REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Teatr Ochota na nowo zachwyca

  • Autor: UM Warszawa
  • 18 mar 2015 14:27
Teatr Ochota na nowo zachwyca
Teatr Ochota, fot. UM Warszawa / R. Motyl
Teatr Ochota na nowo zachwyca
Teatr Ochota na nowo zachwyca
Teatr Ochota na nowo zachwyca
Teatr Ochota na nowo zachwyca
Teatr Ochota na nowo zachwyca
Teatr Ochota na nowo zachwyca
Teatr Ochota na nowo zachwyca

Warszawski Teatr Ochota zyskał nowy blask i znów zachwyca. Czarno-biała szachownica na elewacji odnowionego teatru może stać się nowym punktem orientacyjnym na mapie Ochoty.

REKLAMA

Budynek Teatru Ochota zyskał nowy blask dzięki środkom miasta i funduszom europejskim w ramach "Mikroprogramu Rewitalizacji Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy”. Konkurs na koncepcję rozbudowy budynku Teatru Ochoty wygrał zespół autorski w składzie: Jakub Magoń, Przemysław Fojcik i Tomasz Leszczyński.

- Modernizacja siedziby teatru była projektem długo oczekiwanym nie tylko przez mieszkańców dzielnicy, ale także przez wszystkich miłośników teatru. Rozbudowa teatru i rewitalizacja skweru zieleni była możliwa dzięki wsparciu z budżetu miasta oraz w ramach środków unijnych – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m.st. Warszawy. - Niechaj ten teatr służy mieszkańcom Warszawy i skupionej wokół niego zainteresowanej sztuką młodzieży. Niech publiczność ma niezmiennie ochotę na odwiedzanie Teatru Ochoty.

Remont obejmował dobudowę kawiarni, magazynu i sal edukacyjnych, poprawę akustyki sali teatralnej oraz montaż nowych instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Teatr został również przystosowany do potrzeb widzów z niepełnosprawnością ruchową. Budynek posiada windę oraz podjazdy dla wózków inwalidzkich. Poza funkcjonalnymi zmianami, teatr przeszedł także rewolucję estetyczną. Wszystkie przestrzenie zostały gruntownie odnowione, a za sprawą szklanej elewacji z motywem szachownicy obiekt zyskał nowoczesny i indywidualny charakter, wyraźnie zaznaczając swoją obecność na mapie dzielnicy - podaje warszawski magistrat.

- Powrót do wyremontowanego i rozbudowanego budynku to wielkie szczęście i wielka przygoda, ale także wielkie wyzwanie. Trzy lata to dużo czasu, wielu widzów zdążyło zapomnieć o Teatrze Ochoty przy ul. Reja 9. Mamy niepowtarzalną szansę by zacząć wszystko od nowa – stworzyć nowy program, nową komunikację, nowe standardy pracy. Zaprezentować się publiczności w zupełnie nowej odsłonie – mówi dyrektor naczelna Teatru Ochoty Joanna Nawrocka.

Oficjalne otwarcie sceny teatry zostało zaplanowane na 27 marca 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY