REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Budynki bez barier. Tworzymy nową jakość

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 sty 2017 08:55
Budynki bez barier. Tworzymy nową jakość
Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland

Nowe biurowce to nie tylko powierzchnie dla pracowników. To także miejsca, które mają służyć okolicznym mieszkańcom i niepełnosprawnym. O nowych rozwiązaniach opowiada Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

REKLAMA

Sam budynek to nie wszystko. Dziś firmy deweloperskie tworzą zupełnie nową jakość - nie tylko jeśli chodzi o standard powierzchni. 

- W ubiegłym roku wdrożyliśmy rozszerzony kodeks etyki, ale też podjęliśmy bardzo ważną – mam nadzieję również z perspektywy całej branży – decyzję dotyczącą budowania uniwersalnego - komentuje Arkadiusz Rudzki.

Jak dodaje, wraz z Fundacją Integracja stworzono zupełnie nowy standard powierzchni dostosowanej w 100 proc. do potrzeb osób niepełnosprawnych, ludzi starszych i dzieci. - Wierzę, że będzie to inspiracja dla całego rynku, który już zaczął to doceniać. Oddany w tym roku do użytku biurowiec Atrium 2 otrzymał tytuł Warszawska Inwestycja bez Barier, a kolejne projekty są w trakcie procesu certyfikacji - dodaje Rudzki.

Skanska w najbliższym czasie chce postawić na stabilizację i realizację dotychczasowej strategii. -  Budujemy budynki biurowe doskonale zlokalizowane i budowane odpowiedzialnie, z uwzględnieniem potrzeb miast, w których powstają. Jestem przekonany, że wszystkie znajdą swoich najemców i inwestorów. Nasza strategia oparta jest na starannej analizie każdego z rynków, na których jesteśmy obecni i start kolejnych projektów zawsze uzależniony jest od poziomu komercjalizacji obecnego portfolio - tłumaczy dyrektor zarządzający Skanska.

Firma chce również angażować się w nowe inicjatywy. - W przyszłym roku rusza między innymi budowa naszej części projektu o nazwie Superścieżka w Krakowie, jednego z największych projektów zmieniających tkankę miejską, który zaangażował inwestorów prywatnych, m.in. Skanska, podmioty publiczne i pozarządowe, a przede wszystkim mieszkańców. Inicjatyw, które zrealizujemy wspólnie z mieszkańcami i dla mieszkańców będzie znacznie więcej. Warto dodać, że 2017 r. będzie wyjątkowy również dlatego, że w przyszłym roku będziemy obchodzić 20-lecie obecności na rynku biurowym w Warszawie, licząc czas od pierwszego oddanego do użytku projektu przy al. Jana Pawła w Warszawie - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY