REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dlaczego Grupa Arche inwestuje w rewitalizację

  • Autor: wnp.pl
  • 19 cze 2017 14:47
Dlaczego Grupa Arche inwestuje w rewitalizację
Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche

Tematów związanych z rewitalizacją nie podejmujemy się ze względu na potencjał komercyjny, ale dlatego, że zarabiamy na tyle dużo na działalności deweloperskiej, że cześć możemy zainwestować w rewitalizację - powiedział w rozmowie z portalem wnp.pl Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.


REKLAMA

- Bardziej robimy to dla satysfakcji i przyjemności niż krótkoterminowego zysku. Pewnym plusem jest efekt wizerunkowy, który w ten sposób uzyskujemy angażując się w ratowanie historycznych obiektów - wskazał prezes Władysław Grochowski.

Jak wyjaśnił, spółka wyszukuje obiekty, którymi często nikt się nie interesował latami lub nie znajdował się na nie nabywca.

- Jest bardzo dobrze, jeśli po kilku latach od zakończenia inwestycji obiekt zaczyna na siebie zarabiać. Łatwiej jest o to w dużych miastach, ale w małych miejscowościach potrzeba o wiele więcej czasu - stwierdził.

 Grochowski zaznaczył, że jego firma niemal codziennie otrzymuje propozycje odkupienia dworów czy pałaców od przedsiębiorców, którzy nie mogą udźwignąć tych inwestycji.

- Dziwi nas często podejście konserwatorów zabytków, którzy się nimi interesują nie wtedy, gdy latami niszczeją, a tylko w momencie, gdy my się pojawiamy - podkreślił prezes.

- Nierzadko jesteśmy traktowani jak intruzi, którzy zwietrzyli świetny interes. Wiele jeszcze musi się zmienić w podejściu i mentalności urzędników wobec biznesu - dodał.  (...)

Zdaniem Grochowskiego, nowe budynki - poza tymi o wybitnej architekturze - szybko tracą wartość i nie mają tego klimatu i otoczki, które są związane z obiektami zabytkowymi.

- Natomiast zmodernizowane obiekty zabytkowe z wiekiem zyskują na wartości. Widzimy to chociażby po pałacu w Łochowie czy zamku w Janowie Podlaskim - stwierdził.

(...) przeczytaj cały tekst

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY